Menu

Něco málo muziky: Lukáš Pluge Pihávek

6.10.2017 - Info z radia
Něco málo muziky: Lukáš Pluge Pihávek
Příjemné snění s  Pluge – Music Please Chapeau Rouge Prague 4.10. 17 Music Please Tv (video na konci příspěvku)

Lukáš Pihávek | Pluge | 31 let |

„Žiješ jenom jednou.“

převzato z http://www.prague-up.com/cz/podcast-012-pluge/

O elektronickou hudbu, ať už taneční nebo experimentální, se začal Lukáš zajímat v pubertě. Pro první vinylové techno desky tehdy jezdil do Českých Budějovic. Učil se mixovat a pracovat s energií jednotlivých skladeb.

Díky skvělé atmosféře na přelomu tisíciletí zažil spoustu zajímavých akcí, které ho hudebně posouvaly dál. S několika blízkými přáteli začal organizovat malé festivaly na Jihu Čech, jako např. open air Roots of Sound, na jehož posledním, třetím ročníku bylo necelých tisíc návštěvníků. V roce 2008 založil spolu s Dialectem a Wetrixem malé nakladatelství Transporta Records, kde vychází jak jejich věci, tak i práce od zahraničních producentů. Na zvuku Transporty se nesmazatelně podepsali např. Tomohiko Sagae, Swarm Inteligence nebo Robert Pain.

Za osobní úspěch považuje Lukáš vystoupení na akcích spolu s producenty jako jsou Oliver Ho, Regis, Makaton, Charlton, Cassegrain, Sigha, Shifted, Reeko, CTRLS, The Advent, nebo Marco Bailey. Krom toho Lukáš právě připravuje křest desátého vydání na své značce, který proběhne v žižkovském klubu Punctum. Dalším vystoupením pak bude v lednu další klubovka pod názvem Proces v Neone.

Lukáš se rád inspiruje pohyby ve společnosti a vůbec ho zajímá, jak se mění pohled na vlastní existenci. Rád čerpá inspiraci od přátel a z přírody, které je čím dál míň. V hudbě hledá všeobecně pestrost, která je postavená na detailech, rozhodně ne žádnou žánrovou podobnost. Stále více jde o netradiční kombinace, které vytváří kompaktní celek. V Prague-Up setu uslyšíte prvky dub techna, housu, electra i techna a celkově je spíše poslechový než taneční. Zařadil sem jeho oblíbené skladby a také své dva tracky.