Rádio Good water kapela,klip,Nezařazené,radio DneskaNe: O příběhu jedné kapely a albu Z krve Tvý

DneskaNe: O příběhu jedné kapely a albu Z krve Tvý

DneskaNe: O příběhu jedné kapely a albu Z krve Tvý post thumbnail image
4 0
Read Time:6 Minute, 3 Second

ROZHOVOR: Jsou čtyři a hrají slušný a svižný rockový nářez. Tak by se dala charakterizovat kapela DneskaNe z Kroměříže. Sestava, jejíž počátky sahají k datu 11. 11. 2011, nebo ještě o něco dřív. Kapela vydala nové CD s názvem „Z krve Tvý“. Od svého vzniku mají na svém kontě tři studiová alba, několik singlů a tucet originálních videoklipů.

O všem možném i nemožném s námi pohovořil Lukáš Pobořil, člen kapely.

Změny v sestavě a rock v češtině

Kapela prošla jen drobnými změnami během své existence a je nasnadě zjistit aktuální složení ve kterém působí. Často se uvádí že borci z DneskaNe hrají ve třech, ale aktuálně vystupují ve čtyřčlenné sestavě. Dále Lukáš pohovořil o novém albu a něco ze života kapely. Stylem se prezentují, jako česky hrající rocková kapela

Nedalo nám to a zeptali jsme se na pár otázek Lukáše Pobořila, baskytaristy kapely DneskaNe, který nám ochotně prozradil něco ze zákulisí skupiny.

Ahoj Lukáši, datum 11.11.2011 je zajímavé, rozhodli jste se náhodou založit v tento den kapelu?
Kapela hrála už o rok dříve, ale 11.11.2011 jsme si vymysleli název, takže toto datum považujeme za začátek existence kapely DneskaNe.

Proč jste si vybrali název DneskaNe pro vaši kapelu? Byla v tom určitá touha z minulosti či myšlenka na budoucnost?
Vymýšlení názvu kapely se neustále odkládalo slovy “dneska ne”, až jsme se jednou rozhodli, že se tedy budeme jmenovat “DneskaNe”. 😀 Neexistuje žádná zajímavá historka ohledně vzniku názvu kapely. 😀

Kapela už nehraje ve třech, ale rozšířili jste se o jednoho člena…
Od začátku tohoto roku hrajeme ve čtyřčlenné sestavě, konečně 😀 Naše koncerty jsou nyní plnější a nadupanější. Kapelu tvoří Radim Klem – hlavní zpěv a doprovodná elektrická kytara, Jiří Polášek – sólová elektrická kytara, Marek Pobořil – doprovodný zpěv a na bicí a já … (Lukáš Pobořil) působím na postu doprovodný zpěv a elektrická baskytara. Je dobré zmínit, že já a Marek jsme bratři, což může být zajímavým faktorem pro fanoušky kapely 😊.

Vaše kapela DneskaNe skládá hudbu a texty výhradně v češtině. Můžete nám popsat, jaký je váš tvůrčí proces při psaní nových písní a jak se na něm podílí jednotliví členové kapely?
S kapelou DneskaNe jsme vydali tři studiová alba a několik singlů. Pokud popíšeme proces skládání našeho nejnovějšího alba “Z krve Tvý”, na tomto albu jsme spolupracovali nejvíce ze všech. Dříve jsme většinou pracovali tak, že Raďa přinesl texty a hudební kostru skladeb a zbytek jsme doplnili. Ale tentokrát jsme skutečně všichni spolupracovali na textech i hudbě. Přestože největší část textů napsal opět Raďa, tentokrát jsme mu s tím pomohli mnohem více než dříve. Stejně tak jsme společně vymýšleli hudební prvky. To je rozdíl oproti našim dřívějším nahrávkám. Myslíme si, že tohle je správná cesta, protože naše nejnovější album je zatím naším nejlepším počinem. Více lidí má více nápadů a názorů, takže to přispělo k rozmanitosti a kvalitě našich nových skladeb.

Jak se vaše tvorba a zvuk kapely vyvíjel od začátku a co vás k tomu vedlo?
Zvuk kapely se s každým novým albem snažíme povýšit na vyšší level, což si myslíme, že se nám daří. Plánujeme nahrát nové nahrávky v jiném, kvalitnějším studiu a přizvat si producenta, aby nám pomohl zvýšit úroveň našich skladeb. Zatím jsme neměli producenta, ale teď už máme na vše více peněz a na turné se nám daří stále lépe. Co se týče zvuku na koncertech, k tomu bych řekl jen to, že když jsme chodili všichni do školy, tak jsme si nemohli dovolil drahé vybavení. Měli jsme levnější aparáty a kytary, ale teď už jedeme vyšší ligu. Né úplně tu nejvyšší, ale vyšší, ta je dostačující. :-). Ohledně tvorby, ta se vyvíjí spolu s námi – zlepšujeme se jak v hře na nástroje, tak v psaní skladeb a vyspělejším uvažováním.

Natočili jste tucet videoklipů. Na který jste skutečně hrdí a proč?
Všechny naše videoklipy se nám po letech stále líbí, ať už jsou to ty, které jsme si točili sami, nebo ty, které nám točil někdo jiný. Podle nás však patří mezi nejlepší náš videoklip k písni “Znowu Sám”. Je to zábavný videoklip, ve kterém se stále něco děje a je na co se dívat. Proto jsme na něj opravdu hrdí. 😀

Je kapela aktivní od samého začátku, nebo byla tvůrčí přestávka?
První studiové nahrávky vznikly až v roce 2015, protože když jsme založili kapelu, byli jsme opravdu mladí. Takže do studia jsme šli až poté, co jsme byli dostatečně připraveni a věděli jsme, že to má smysl. Během této doby jsme ale byli aktivní a pilovali jsme své dovednosti na nástrojích a skládání vlastních písní.

Jak vnímáte v kapele současnou českou hudební scénu?
Je několik českých interpretů, kteří nás opravdu baví, ale většinou jsou to spíše ti starší. Nové interprety, které sledujeme spočítáme na prstech rukou. :D.

Můžeš prozradit více informací o nejnovějším albu “Z KRVE TVÝ”, které vyšlo letos v březnu?
Ano, rád prozradím více informací o albu “Z KRVE TVÝ”. Jak už jsem zmínil, album obsahuje deset skladeb, z nichž některé jsou úplně nové a některé jsou vylepšené verze starších písní. Celkově je toto album zatím to nejlepší, co jsme jako kapela vytvořili a máme za ním velkou oporu.
Název alba “Z KRVE TVÝ” odkazuje k tématům, které se na něm objevují – texty se zabývají temnějšími aspekty lidského života, jako jsou vztahy, zklamání, ztráta a boj se sebou samým.

Album je k dispozici ve fyzické podobě na našich koncertech a brzy bude také dostupné na eshopu SHOPnGO. Pro ty, kteří preferují digitální formáty, bude album od června také k dispozici na platformách YouTube a Spotify. Doufáme, že si ho užijete stejně jako my při jeho tvorbě a při koncertech!

Děkuji Ti za odpovědi. S vaší muzikou se nyní můžou posluchači setkávat na vlnách rádia Good water.
Za málo, já děkuji za rozhovor.

Něco málo z historie

Kapela DneskaNe vydala v březnu 2020 své druhé album s názvem “2020”, které obsahuje deset skladeb a intro. Album vzniklo v nahrávacím studiu Šopa. V roce 2017 kapela vydala své první album s názvem “Bylo na čase”, které obsahuje osm skladeb a nahráno bylo v nahrávacím studiu Unart ve Slavičíně. V roce 2015 kapela vydala svůj první videoklip k písni “ewička”, který si točila sama ve studiu.

Kapela má za sebou přibližně 200 koncertů po České republice a na Slovensku. Vystupovali na mnoha letních festivalech, jako například Dřevorockfest, Zlín Film Festival, Rock in Kroměříž, Kamínka Kemp, Slavnosti piva pod komínem, Svatováclavské slavnosti a objevili se i v éteru rádií Rubi a Fajn Rock Music a dalších. Také se objevili na obrazovkách televize Óčko Star a TV Rebel.

DneskaNe vystupovala jako předskokan na koncertech kapel Rybičky 48, Pekař, ZakázanÝovoce, Alkehol, Walda Gang, Traktor, Doga a Trautenberk. Na podzim 2022 kapela odjela své první celorepublikové klubové turné s názvem POPITCHI TOUR. Na jaře 2023 odehráli turné k novému albu s názvem “Z KRVE TVÝ TOUR”.
Facebook kapely: https://www.facebook.com/Dneskane web kapely: https://dneskane.cz/

Předchozí příspěvek s videoklipem

Najdi si skladbu, vyplň své přání a dej si zahrát to, co se ti líbí.
klinkni na: NECH SI ZAHRÁT


Najdeš nás na fejsbůku https://www.facebook.com/RadioGoodwater a na twitteru: https://twitter.com/radio_goodwater a na Telegramu: https://t.me/radiogoodwater

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %