Kapely v rádiu Good water

Seznam kapely v rádiu je souhrn hudebníků, které občas lze slyšet v našem éteru. Jedná se převážně o CZ a SK muzikanty. Seznam je průběžně aktualizován. Pokud naleznete nějaké nesrovnalosti v textech, neváhejte nás kontaktovat na studio@radiogoodwater.cz. Rádi uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu, která povede ke zlepšení webu.

Hledáme poloprofesionální kapely, které hledají posluchače
hledáme nové kapely do našeho éteru.
hledáme právě Tebe.
Piš na: studio@radiogoodwater.cz

Nejsme komerční rádio, hrajeme jen hudbu, hudbu a hudbu – beze slov.

seznam podle abecedy:

April the First CéZed Gnomus Martin Hašek & Pátrači Raf&spol. Raf&taksik Rockson Rosa Nocturna Soulad Toxic Paradise Základní vzdělání 365-rock

April The First hard rock / Olomouc (CZ) – Neaktivní Info: April the First/
Olomouckou hard-rockovou skupinu April the First, založil v srpnu 2014, zpěvák Dawey a kytarista Majkl. Později v září 2017 se dočkal svého zveřejnění klip Sometimes a Great Notion. Byl to však poslední počin.

CéZed – pop-rock / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: CéZed
Kapela vznikla v září 2008 v Pelhřimově. Po velkých změnách, jsme se v roce 2017 shodli, že projekt CéZed – už se nemá kam rozvíjet a tak jej ukončujeme.

Gnomus – World Music / Pardubice (CZ) – aktivní – Info: Gnomus
V prvopočátcích čtyřčlenná kapela Gnomus, byla založena v roce 2006, tehdejšími studenty pardubické konzervatoře. Skupina interpretuje hudbu z období středověku v moderním kabátě.

Martin Hašek & Pátrači – rock-funk / Humpolec/Lipnice nad Sázavou Info: Martin Hašek & Pátrači
Martin Hašek tvoří kvalitní hudbu a to společně s rock funkovou kapelou Pátrači, Ti si zakládají na svém patriotismu k Humpolci. Jsme Kapela snů.

Raf a spol. rock-jazz / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info::/raf-a-spol/
Kapela vznikla L.P.1995. O dva roky později natočili desku Proniczanic1. Svátkem pro ně byly dva koncerty s Vláďou Mišíkem a ETC. A ještě později natočili Proniczanic2.

Raf a taksík – folk-acoustic / Pelhřimov (CZ) – aktivní Info: Raf&taksik
Raf & Taksík je kytarové duo, které vzniklo v roce 2016, určitě nějakým řízením osudu. Kluci se znají a vědí o sobě téměř čtvrt století :), ale nikdy předtím spolu nehráli. V současné době aktivně působí na sociálních sítích. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/

Rockson – rock / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info: Rockson
Rocková kapela z Pelhřimova, která si v dnešní době zahraje už jen pro svou radost a věrným fanouškům. Skupina vznikla v roce 1991.

Rosa Nocturna – metal-symphonic / Brno (CZ) – aktivní Info: Rosa Nocturna
Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický metal s českými texty. Klade důraz na ženský vokál a symfonické prvky, jdoucí ruku v ruce s kytarovými riffy. Vypráví poutavé příběhy v širokém hudebním spektru od power metalu, přes balady až po epické symfonie s cinematickými prvky.

Sedmé přání pop-rock / Brno (CZ)- aktivní Info: Sedmé přání
Po pár pokusech ve zkušebně a několika odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 ucelená kapela Sedmé přání. Brněnská pop-rocková formace, hrající vlastní tvorbu, kde spíše spirituálně laděné texty a jemné melodické kytary – doplňují energické bicí a nápaditá basová linka.

Soulad – folk / Děčín (CZ)aktivní Info: Soulad
Folk-popová skupina, kterou baví hudba, kterou chce bavit i vás. Název alba zní Dva významy hlavně proto, že každý z nás vkládá svůj určitý význam. 

Toxic Paradise – Hard Rock/Metal / Přeštice – Plzeň (CZ) – Aktivní Info: Toxic Paradise
Jsme mladá kapela z Přeštic u Plzně a hrajeme od cca konce roku 2012. Kapela většinou hraje v plzeňském kraji. V roce 2015 jsme nahráli první CD – Život je boj.. V letošním roce 2020 vychází nové album s názvem Všechno a Nic.

365 ROCK – rock-heavy / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: 365-rock
Kapela vznikla zhruba na jaře roku 2010 v Dobré Vodě u Pelhřimova. V začátcích rozdávala nadšení a dobrou muziku všude tam, kde vystupovala.

Základní vzdělání – punk-rock / Pelhřimov (CZ)aktivní Info: Základní vzdělání
Jsme kapela z Pelhřimova hrající vlastní věci v podobě melodic punk-rocku. Prostě Kapela , ne světová.

44 v klidu – je mimořádně vyspělá cool chlapecká skupina z Kroměříže produkující od roku 2013 studiový rhytm´n´rhymes.

Novinka: Na špičce jehly

Kapela 44 v klidu z Kroměříže zveřejnila na konci roku již jubilejní, 25. singl s názvem : „Na špičce jehly“. Vznikal v období let 2020-2021 a patří jednoznačně k těm rockovějším z repertoáru.
Zrál jak víno
Nechávali jsme ho opět poměrně dlouho uzrát, především zvukově. Autorsky se na něm opět podíleli Jan Sláma a Martin Truhlář za hudbu, text má na svědomí Bronislav Dupal. Písničku jsme natočili opět v papučích ve studiu SSH.

Kapela 44 v klidu z Kroměříže – hrající rock&pop, je na hudebním poli od roku 2013. Od samého začátku hrají ve čtyř-členném složení:

Složení

Martin Truhlář – zpěv, akustická kytara  (dříve MyWave) Jan Sláma – elektrická kytara, zvuková režie  (dříve Aldehezt, Oničöm, Líné prsty) Bronislav Dupal – elektrická kytara, texty  (dříve Krakatit, Oničöm, Líné prsty) Jerry Hýsek – baskytara, bicí, samply  (dříve Zabillow, Segment, Koblížci, Lili Vilit)
… ke kterému se postupem času připojil Filip Zubík – klávesy, zpěv.

Tato sestava je ve studiu doplňována hostujícími hráči na různé akustické nástroje, které doplňují zvuk kapely a dávají jednotlivým písničkám jejich osobitý charakter. 

Naše studio už navštívili : Petr Žůrek (perkuse), Mirek Šiška (klávesové nástroje), Michal Šuléř (saxofon), Pavel Zwicker (mandolína), Martin Čech (perkuse), Robert Baky Bakala (bicí, perkuse), Kamil Žvak (violoncello), Jirka Rybák (klarinet, saxofon, flétna), Petr Linhart (trumpeta), moderátoři Rádia Kroměříž (M.Karásek, M.Žilinská, V.Klímová, L.Slaměna a D.Zedníčková), Břetislav Schaffer (akordeon) a zpěvačky K.Dupalová, S.Kalinová, K.Bráníková, J.Zubíková.

Nejprv báseň, potom píseň

Písničky vznikají především zhudebňováním básní. Kdy k hotovému textu je nejprve přiřazena melodie zpěvu a základní harmonie, teprve následně vzniká hudební aranžmá celé skladby. Nicméně, poslední dobou stále častěji pracujeme na skládání společně a užíváme si při tom spoustu legrace..

Název “44 v klidu” vznikl na základě příhody, kdy našemu zpěvákovi naměřili u lékaře v klidovém stavu tepovou frekvenci 44 úderů za minutu (průměrně se uvádí 55-70/min., u trénovaných jedinců klesá často pod 45/min., u marathónců až k 35), což jeho kardiologa zaskočilo natolik, že ho chtěl okamžitě oživovat…

Přestože si uvědomujeme určitou dvojsmyslnost názvu, nebrání nám to označovat se skromně jako : “mimořádně vyspělá chlapecká skupina”.

Hrajeme pro radost

Jsme obyčejní kluci s  kytarama. Scházíme se hlavně kvůli tomu, že je nám spolu dobře a ta muzika vzniká někde mezi tím a myslím, že ty naše emoce, do ní nějakým způsobem prosakují. My nejsme virtuózové, kteří jdou po dokonalosti, nápad a cit má pro nás daleko větší význam a ta naše parta víc, než jakýkoliv úspěch…to jsme se za ty roky společné práce naučili a tohle je pro nás nejcennější. Radost.

Neřešíme ego, neřešíme kdo má pravdu, prostě to děláme ve společné shodě nebo ustoupíme nápadu toho druhého… o tom je 44 v klidu…. ne o zvuku, ne o 100% hraní..

Více kapel v rádiu najdete v sekci: kapely-radio/