44 v klidu – je mimořádně vyspělá cool chlapecká skupina z Kroměříže produkující od roku 2013 studiový rhytm´n´rhymes.

Novinka: Na špičce jehly

Kapela 44 v klidu z Kroměříže zveřejnila na konci roku již jubilejní, 25. singl s názvem : „Na špičce jehly“. Vznikal v období let 2020-2021 a patří jednoznačně k těm rockovějším z repertoáru.
Zrál jak víno
Nechávali jsme ho opět poměrně dlouho uzrát, především zvukově. Autorsky se na něm opět podíleli Jan Sláma a Martin Truhlář za hudbu, text má na svědomí Bronislav Dupal. Písničku jsme natočili opět v papučích ve studiu SSH.

Kapela 44 v klidu z Kroměříže – hrající rock&pop, je na hudebním poli od roku 2013. Od samého začátku hrají ve čtyř-členném složení:

Složení

Martin Truhlář – zpěv, akustická kytara  (dříve MyWave) Jan Sláma – elektrická kytara, zvuková režie  (dříve Aldehezt, Oničöm, Líné prsty) Bronislav Dupal – elektrická kytara, texty  (dříve Krakatit, Oničöm, Líné prsty) Jerry Hýsek – baskytara, bicí, samply  (dříve Zabillow, Segment, Koblížci, Lili Vilit)
… ke kterému se postupem času připojil Filip Zubík – klávesy, zpěv.

Tato sestava je ve studiu doplňována hostujícími hráči na různé akustické nástroje, které doplňují zvuk kapely a dávají jednotlivým písničkám jejich osobitý charakter. 

Naše studio už navštívili : Petr Žůrek (perkuse), Mirek Šiška (klávesové nástroje), Michal Šuléř (saxofon), Pavel Zwicker (mandolína), Martin Čech (perkuse), Robert Baky Bakala (bicí, perkuse), Kamil Žvak (violoncello), Jirka Rybák (klarinet, saxofon, flétna), Petr Linhart (trumpeta), moderátoři Rádia Kroměříž (M.Karásek, M.Žilinská, V.Klímová, L.Slaměna a D.Zedníčková), Břetislav Schaffer (akordeon) a zpěvačky K.Dupalová, S.Kalinová, K.Bráníková, J.Zubíková.

Nejprv báseň, potom píseň

Písničky vznikají především zhudebňováním básní. Kdy k hotovému textu je nejprve přiřazena melodie zpěvu a základní harmonie, teprve následně vzniká hudební aranžmá celé skladby. Nicméně, poslední dobou stále častěji pracujeme na skládání společně a užíváme si při tom spoustu legrace..

Název „44 v klidu“ vznikl na základě příhody, kdy našemu zpěvákovi naměřili u lékaře v klidovém stavu tepovou frekvenci 44 úderů za minutu (průměrně se uvádí 55-70/min., u trénovaných jedinců klesá často pod 45/min., u marathónců až k 35), což jeho kardiologa zaskočilo natolik, že ho chtěl okamžitě oživovat…

Přestože si uvědomujeme určitou dvojsmyslnost názvu, nebrání nám to označovat se skromně jako : „mimořádně vyspělá chlapecká skupina“.

Hrajeme pro radost

Jsme obyčejní kluci s  kytarama. Scházíme se hlavně kvůli tomu, že je nám spolu dobře a ta muzika vzniká někde mezi tím a myslím, že ty naše emoce, do ní nějakým způsobem prosakují. My nejsme virtuózové, kteří jdou po dokonalosti, nápad a cit má pro nás daleko větší význam a ta naše parta víc, než jakýkoliv úspěch…to jsme se za ty roky společné práce naučili a tohle je pro nás nejcennější. Radost.

Neřešíme ego, neřešíme kdo má pravdu, prostě to děláme ve společné shodě nebo ustoupíme nápadu toho druhého… o tom je 44 v klidu…. ne o zvuku, ne o 100% hraní..

Více kapel v rádiu najdete v sekci: kapely-radio/