Zde nalezneš seznam vybraných tuzemských kapel, které jsou slyšet v éteru rádia Good water. Jedná se převážně o zpřátelené nezávislé České a Slovenské muzikanty.

Důležitá je zpětná vazba

Pokud naleznete nějaké nesrovnalosti v textech, neváhejte nás kontaktovat na studio@radiogoodwater.cz.
Rádi uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu, která povede ke zlepšení webu.

Chceš do playlistu rádia? Pošli nám svou muziku.
Piš na: studio@radiogoodwater.cz

Nejsme komerční rádio, hrajeme jen hudbu, hudbu a hudbu – beze slov.

April the First Bastard CéZed Destroy! DneskaNe Gaia Gnomus Jurič Pařil Led Sezelim Martin Hašek & Pátrači Raf&spol. Raf&taksik Rockson Rosa Nocturna Soulad Trilobit-rock Toxic Paradise Základní vzdělání Kapela Vědomí 365-rock

April The First hard rock / Olomouc (CZ) – Neaktivní Info: April the First/
April The First byla olomoucká hard rocková skupina založená v srpnu 2014 zpěvákem Daweyem a kytaristou Majklem. V roce 2017 vydali klip na skladbu “Sometimes a Great Notion”, ale poté se stali neaktivní a již nevystupovali ani nevydávali novou hudbu. Skupina se rozpadla až později, nejspíše v roce 2019. O dalších aktivitách bývalých členů skupiny není mnoho informací.

Bastard – pop-rock / Havířov (CZ)aktivní Info: Bastard
Kapela Bastard je pop-rocková skupina z Havířova, která vznikla v roce 1993. Původní sestavu tvořili Láďa Tomis, Ladislav Krečmer, Libor Štumpfe, Petr Galambica a Lumír Outrata. Během své kariéry hrála kapela na mnoha festivalech a koncertech a spolupracovala s řadou dalších hudebníků. BASTARDi byli hostem britských legend URIAH HEEP na jejich miniturné po ČR.

CéZed – pop-rock / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: CéZed
CéZed byla pop-rocková kapela z Pelhřimova, která vznikla v roce 2008. Během své existence prošla velkými změnami a po dlouhé diskuzi se v roce 2017 kapela rozhodla ukončit svůj projekt. Přes svou neaktivitu si kapela vytvořila své fanoušky v Pelhřimově a okolí.

Destroy! – Metal / Beroun (CZ) – aktivní – Rozhovor: Destroy!
DESTROY! ze středočeského Berouna je nejmladší metalová kapela v Česku. Trojice muzikantů aktivně koncertuje od jara roku 2021 a to ve složení: KYTARA A ZPĚV – Šimon Král (14let) BICÍ – Ondřej Szeliga (15let) BASKYTARA – Jiří Kux (17let).

DneskNe – rock / Kroměříž Klip: DneskaNe
Kapelu DneskaNe tvoří trojice muzikantů z Kroměříže. Svižná rocková kapela, tzv. POWER TRIO, které uhrane svými energicky zběsilými songy, potažmo koncerty doprovázenými mlhovými efekty a důvtipem frontmana.

Gaia – rock / Otrokovice-Zlín (CZ) – aktivní – Klip: Gaia: Rychlík
Rocková otrokovicko-zlínská kapela s vlastní tvorbou byla založena roku 1992. Název kapely GAIA je odvozen z řečtiny a znamená bohyně nebo také země. Od roku 2020 působí v novém šestičlenném obsazení.

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: text!
text

Gnomus – World Music / Pardubice (CZ) – aktivní – Info: Gnomus
V prvopočátcích čtyřčlenná kapela Gnomus, byla založena v roce 2006, tehdejšími studenty pardubické konzervatoře. Skupina interpretuje hudbu z období středověku v moderním kabátě.

Jurič Pařil & Zpívající hasič – Pop-rock / Telč (CZ) – aktivní – Info: Jurič Pařil – muž dvou tváří
Jednou tváří je profesionální hasič, tou druhou pak zpěvák a tvůrce zajímavých a hudebně melodických klipů. Tím je Jiří Pařil & Jurič Pařil z Telče na Vysočině.

Led Sezelim – rock / Děčín Info: Led Sezelim – 30 let na scéně
LED SEZELIM patří neodmyslitelně k severu Čech asi tak jako zelí k dobrému vepřovému nebo pečené kachničce. Kapela, působící dnes ve čtveřici Richard Musil (zpěv), Honza Gorej (bicí, zpěv), Milan Douda (baskytara) a Ondra Martin (kytara), vystupuje již 30 let.

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: Destroy!
text

Martin Hašek & Pátrači – rock-funk / Humpolec/Lipnice nad Sázavou Info: Martin Hašek & Pátrači
Martin Hašek tvoří kvalitní hudbu a to společně s rock funkovou kapelou Pátrači, Ti si zakládají na svém patriotismu k Humpolci. Jsme Kapela snů.

Raf a spol. rock-jazz / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info::/raf-a-spol/
Kapela vznikla L.P.1995. O dva roky později natočili desku Proniczanic1. Svátkem pro ně byly dva koncerty s Vláďou Mišíkem a ETC. A ještě později natočili Proniczanic2.

Raf a taksík – folk-acoustic / Pelhřimov (CZ) – aktivní Info: Raf&taksik
Raf & Taksík je kytarové duo, které vzniklo v roce 2016, určitě nějakým řízením osudu. Kluci se znají a vědí o sobě téměř čtvrt století :), ale nikdy předtím spolu nehráli. V současné době aktivně působí na sociálních sítích. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/

Rockson – rock / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info: Rockson
Rockson je česká hudební skupina, která vznikla v Pelhřimově v roce 1992. Kapela se pohybuje v žánru rocku a pop-rocku s prvky folku. Jejich texty jsou často inspirovány osobními zážitky a zkušenostmi. Kapela vydala celkem pět alb: “Zpověď” (1994), “Síla snů” (1996), “Za branou iluzí” (1998), “Mistr čas” (2001) a “Pyramida” (2005).

Rosa Nocturna – metal-symphonic / Brno (CZ) – aktivní Info: Rosa Nocturna
Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický metal s českými texty. Klade důraz na ženský vokál a symfonické prvky, jdoucí ruku v ruce s kytarovými riffy. Vypráví poutavé příběhy v širokém hudebním spektru od power metalu, přes balady až po epické symfonie s cinematickými prvky.

Sedmé přání pop-rock / Brno (CZ)- aktivní Info: Sedmé přání
Po pár pokusech ve zkušebně a několika odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 ucelená kapela Sedmé přání. Brněnská pop-rocková formace, hrající vlastní tvorbu, kde spíše spirituálně laděné texty a jemné melodické kytary – doplňují energické bicí a nápaditá basová linka.

Soulad – folk / Děčín (CZ)aktivní Info: Soulad
Folk-popová skupina, kterou baví hudba, kterou chce bavit i vás. Název alba zní Dva významy hlavně proto, že každý z nás vkládá svůj určitý význam. 

Trilobit-rock – rock / Libochovice (CZ)- aktivní Info: Trilobit-rock
Kapela TrilobitRock pochází z Libochovic od hradu Hazmburk a vznikla roku 2002 v sestavě Michal Kuna (zpěv), Bohouš David (kytara) Jeremy Todt (basa) a Luboš Poupa (bicí).

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: text!
text

Toxic Paradise – Hard Rock/Metal / Přeštice – Plzeň (CZ) – Aktivní Info: Toxic Paradise
Jsme mladá kapela z Přeštic u Plzně a hrajeme od cca konce roku 2012. Kapela většinou hraje v plzeňském kraji. V roce 2015 jsme nahráli první CD – Život je boj.. V letošním roce 2020 vychází nové album s názvem Všechno a Nic.

365 ROCK – rock-heavy / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: 365-rock
Kapela vznikla zhruba na jaře roku 2010 v Dobré Vodě u Pelhřimova. V začátcích rozdávala nadšení a dobrou muziku všude tam, kde vystupovala.

Základní vzdělání – Nyní jako Vědomí – punk-rock / Pelhřimov (CZ)aktivní Info: Základní vzdělání Kapela Vědomí
Jsme kapela z Pelhřimova hrající vlastní věci v podobě melodic punk-rocku. Prostě Kapela , ne světová.

44 v klidu – je mimořádně vyspělá cool chlapecká skupina z Kroměříže produkující od roku 2013 studiový rhytm´n´rhymes.

Novinka: Na špičce jehly

Kapela 44 v klidu z Kroměříže zveřejnila na konci roku již jubilejní, 25. singl s názvem : „Na špičce jehly“. Vznikal v období let 2020-2021 a patří jednoznačně k těm rockovějším z repertoáru.
Zrál jak víno
Nechávali jsme ho opět poměrně dlouho uzrát, především zvukově. Autorsky se na něm opět podíleli Jan Sláma a Martin Truhlář za hudbu, text má na svědomí Bronislav Dupal. Písničku jsme natočili opět v papučích ve studiu SSH.

Kapela 44 v klidu z Kroměříže – hrající rock&pop, je na hudebním poli od roku 2013. Od samého začátku hrají ve čtyř-členném složení:

Složení

Martin Truhlář – zpěv, akustická kytara  (dříve MyWave) Jan Sláma – elektrická kytara, zvuková režie  (dříve Aldehezt, Oničöm, Líné prsty) Bronislav Dupal – elektrická kytara, texty  (dříve Krakatit, Oničöm, Líné prsty) Jerry Hýsek – baskytara, bicí, samply  (dříve Zabillow, Segment, Koblížci, Lili Vilit)
… ke kterému se postupem času připojil Filip Zubík – klávesy, zpěv.

Tato sestava je ve studiu doplňována hostujícími hráči na různé akustické nástroje, které doplňují zvuk kapely a dávají jednotlivým písničkám jejich osobitý charakter. 

Naše studio už navštívili : Petr Žůrek (perkuse), Mirek Šiška (klávesové nástroje), Michal Šuléř (saxofon), Pavel Zwicker (mandolína), Martin Čech (perkuse), Robert Baky Bakala (bicí, perkuse), Kamil Žvak (violoncello), Jirka Rybák (klarinet, saxofon, flétna), Petr Linhart (trumpeta), moderátoři Rádia Kroměříž (M.Karásek, M.Žilinská, V.Klímová, L.Slaměna a D.Zedníčková), Břetislav Schaffer (akordeon) a zpěvačky K.Dupalová, S.Kalinová, K.Bráníková, J.Zubíková.

Nejprv báseň, potom píseň

Písničky vznikají především zhudebňováním básní. Kdy k hotovému textu je nejprve přiřazena melodie zpěvu a základní harmonie, teprve následně vzniká hudební aranžmá celé skladby. Nicméně, poslední dobou stále častěji pracujeme na skládání společně a užíváme si při tom spoustu legrace..

Název “44 v klidu” vznikl na základě příhody, kdy našemu zpěvákovi naměřili u lékaře v klidovém stavu tepovou frekvenci 44 úderů za minutu (průměrně se uvádí 55-70/min., u trénovaných jedinců klesá často pod 45/min., u marathónců až k 35), což jeho kardiologa zaskočilo natolik, že ho chtěl okamžitě oživovat…

Přestože si uvědomujeme určitou dvojsmyslnost názvu, nebrání nám to označovat se skromně jako : “mimořádně vyspělá chlapecká skupina”.

Hrajeme pro radost

Jsme obyčejní kluci s  kytarama. Scházíme se hlavně kvůli tomu, že je nám spolu dobře a ta muzika vzniká někde mezi tím a myslím, že ty naše emoce, do ní nějakým způsobem prosakují. My nejsme virtuózové, kteří jdou po dokonalosti, nápad a cit má pro nás daleko větší význam a ta naše parta víc, než jakýkoliv úspěch…to jsme se za ty roky společné práce naučili a tohle je pro nás nejcennější. Radost.

Neřešíme ego, neřešíme kdo má pravdu, prostě to děláme ve společné shodě nebo ustoupíme nápadu toho druhého… o tom je 44 v klidu…. ne o zvuku, ne o 100% hraní..

Více kapel v rádiu najdete v sekci: kapely-radio/