Radio Good water 320kbps kapela,radio Jurič Pařil – muž dvou tváří

Jurič Pařil – muž dvou tváří

Jurič Pařil – muž dvou tváří post thumbnail image
2 0
Read Time:6 Minute, 7 Second

Jednou tváří je profesionální hasič, tou druhou pak zpěvák a tvůrce zajímavých a hudebně melodických klipů. Tím je Jiří Pařil & Jurič Pařil z Telče na Vysočině. Složil a napsal přes padesát skladeb a na konci letošního ledna měl premiéru již sedmý hraný klip tohoto tvůrce.

Zpěvák nebo hasič, co bylo dřív?

Už jako mladý jsem miloval hudbu. Moc jsem si přál umět hrát na hudební nástroj. Díky shodám náhod si mě všimla v šesté třídě ZŠ paní učitelka Svobodová. Ta mě tehdy měla na klasickou hudební výuku. Vzala mě do Jihlavy na pěveckou portu, kde jsem porotce oslnil svým zpěvem. Začala mě vyučovat na akustickou kytaru. Já na ni moc rád vzpomínám. Tehdy ve mě viděla a zároveň objevila talent pro hudbu.

To byl můj první start a zde vznikala velká láska k hudbě. Naučil jsem se pár základních akordů a pak už to šlo samo. Doma pak každý den dvě hodiny cvičil na kytaru a snažil se zahrát tehdejší populární písně např. od Chinaski, Kabátů, Hlase atd. Jinak řečeno, jako náctiletý jsem s kytarou bavil své vrstevníky. Zároveň se učil komunikovat s publikem a jak zaujmout lidi.

Hudební superstar… to je můj sen

Byl jsem vždy živé dítě, které chtělo být středem pozornosti. Proto bylo dost učitelů, kteří na mě byli tak, jak se říká zasedlí. Takže v tomto směru jsem to neměl lehké, ale zase na druhou stranu skvělá škola do života. Nic jsem nikdy neměl zadarmo a vše jsem si musel vy dobít a vydřít. Co mě v životě pohání v mé práci, je ctižádost a cílevědomost. Dávám si pořád cíle, kterých chci dosáhnout. Bez cílů by nebyl život šťastný.

V dospívajících letech jsem ještě netušil, že se v dospělosti stanu profesionálním hasičem. Ale velkou hudební superstár, jsem vždy chtěl být!

Než jsi se však osamostatnil a začal tvořit vlastní tvorbu pod současným jménem „Zpívající hasič Jurič Pařil“, hrál jsi v různých kapelách. Jak na toto období vzpomínáš?

Ano, hrál.V tomto období mé hudební kariéry, jsem si přičuchl ke kolektivní práci. Zde musí skupina lidí vzájemně spolupracovat a žít. Dá se říci jako rodina, aby vše fungovalo a klapalo. Mluvím samozřejmě o mé první kapele, která měla sídlo v Pelhřimově – městě mnoha výjimečných muzikantů. Na počátku zde bylo obrovské nadšení, všichni jsme věřili, že se z nás stanou noví čeští Rockový superstar. A taky že budeme hrát před vyprodanými halami a budeme se moci podepisovat se na spoustu obnažených prsou… 😃 V této kapele jsem působil neuvěřitelných osm let. Každý týden dojížděl padesát kilometrů na zkoušku. Elán a víra v naší budoucnost mi opravdu nechyběla.

Samostatnost mi více vyhovuje

Bohužel po osmi letech počáteční nadšení vyhořelo a kapela se přestala vyvíjet, proto jsem ji opustil s novou myšlenkou. Začít pracovat na novém portfoliu sólového hudebníka. Je pravdou, že mě v kapele nebavilo věčně ustupovat odlišným názorům. Nyní si můžu dělat hudbu tak, jak ji cítím a jak se mi líbí. To je to největší bohatství, které může autor vlastnit…

A teď tedy do současnosti. Máš za sebou sedm hraných klipů a jeden animovaný. Co ovlivňuje Tvou tvorbu a hlavně, kde bereš inspiraci na jednotlivé příběhy v klipech.
Nejvíce mě v hudební tvorbě ovlivňují ženy. A je to na mé tvorbě znát. Rád píšu o lidských osudech a chci aby moje písně měli poslání a donutili posluchače zamyslet se nad daným tématem. Ale psaní textů mě opravdu nebaví, je to opruz! Velkou výhodou při samotné realizaci mých klipů je, že mám kolem sebe spousty přátel, kteří mi hodně pomáhají. Mám kamarádky, které mi půjčují videotechniku, další kámošku, která mi půjčí světla, další kolektiv osvědčených herců, kteří mě nenechají nikdy ve štichu. Tímto všem moc děkuji.

Máš svou kapelu, představ našim posluchačům své muzikanty a jak jste se dali do hromady?
Se starou pelhřimovskou rock kapelou jsem objížděl hodně akcí v Kraji Vysočina a potkával se s muzikanty z jiných kapel. Tito muzikanti, kteří mě již tenkrát zaujali svým přístupem, hudebním uměním či vzhledem, jsem nyní oslovil s nabídkou hrát v mém projektu. Všichni přijali! Jedná se o výborného basáka Michala Farku z kapely Hak Mak, Jana Štětku z kapely Vědomí a Nikol Pěchočovou ze zábavové skupiny Erupce.

S touto kapelou jsi vydal jediné CD s názvem Toužím. Půjdeš touto cestou dál, nebo tento formát není pro tebe a budeš více točit klipy?
Vždy jsem toužil mít své autorské CD. Tento sen se mi splnil, ale už o vydání dalšího CD nosiče neuvažuji. V dnešní době je tento způsob silně prodělečný. Myslím si, že YouTube už také odzvonilo. Budoucnost v hudbě mají nyní hudební platformy a touto cestou se chci dále zaobírat. Pokud chceš být úspěšný, musíš se umět rychle přizpůsobovat novým trendům. To platí v každé oblasti.

Kde tedy Tvou muziku současný a moderní posluchač najde?
Na všech znýmých hudební platformách jako např. Spotify, Apple music, Google play, atd.. V prodeji digitální hudby mě zastupuje společnost Supraphon. Jinak jsem nyní rozhodil sítě a chci najít schopného hudebního manažera. Tak aby mé snažení dále podpořil a pomohl mi se dostat zase o level výš. Například do českých rádií a na největší hudební festivaly. To je můj další velký sen a přání.

Někde jsem četl, že Česká hymna je tvou srdeční záležitostí.
Ano rád zpívám naši národní hymnu při různých slavnostních akcích. Například při výročí padesáti let založení požární stanice HZS v Třebíčí a v Moravských Budějovicích. Nebo při hokejovém utkání na zimním stadionu v Telči, či na Hasičské soutěži v Telči. Ale i na Extralize Čr v Požárním útoku ve Staré Říši.

Je sice po Vánocích, ale největší tématické portfólio tvoří právě vánoční songy. Například Vánoce na blátě, Vítej Ježíšku či Nejhezčí svátky. Proč právě toto téma?
Vánoce miluji a vánoční hudba mi tak nějak leze sama od srdce. Byli roky kdy jsem vánoční song měl během půl dne napsán. To nekecám :-). Jak říkám, jde mi to nějak samo, jako kdyby mě někdo vedl a říkal jakým směrem mám jít. Hned na začátku mého sólo působení, jsem natočil velmi úspěšný klip „Nejhezčí svátky“. Ten od roku 2018 do současnosti shlédlo na YouTube přes půl milionu diváků. Píseň jsem nahrál ve studiu a nabídl i českým rádiím. Ta nabídku přijala a dvanáct rádií ji zařadilo do vánoční rotace, což bylo pro mne velkým překvapením.

Život užíváš naplno, děláš hudbu, pomáháš v nesnázích, máš děti a ženu. Stíháš ještě nějaké koníčky a taky poslouchat hudbu?
No život se snažím užívat naplno a dělám to co mě baví a naplňuje. Rád skládám hudbu, kondičně posiluji, pěstuji venkovní bonsaje. Baví mě pracovat se dřevem, jako hobby truhlář a tesař. Také chovám kamerunské ovce… je toho opravdu hodně. Dokonce jsem i mistr ČR v požárním útoku HZS roku 2009 a několika násobný mistr Extraligy ČR v požárním útoku, kde jsem závodil za SDH Nevcehle jako sprinter – proudař. Byl jsem i v širší nominaci České reprezentace HZS v požárním sportu. V minulosti jsem vyhrál na střední škole Krajský pohár v hladké stovce 100m za 11:40s 😃.

Více o zpěvákovi a jeho kapele na: https://www.juric-paril.cz/

Děkuji za rozhovor a již nyní se mohou naši posluchači těšit na Tvé songy. Ostatně i ve vysílání rádia Good water Tě lze potkat. Občas pro nás natáčíš jingle a upoutávky, za což Ti velice děkujeme.

více kapel v rádiu: kapely-radio/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Štítky: , ,