365 ROCK

365 ROCK – rock-heavy / Pelhřimov (CZ)

Kapela 365 vznikla zhruba na jaře roku 2010 v Dobré Vodě u Pelhřimova. V začátcích rozdávala nadšení a dobrou rock muziku, všude tam, kde vystupovala. Nadšení postupně opadávalo – až se v roce 2018 sdružení nadšených muzikantů rozpadlo.
Zůstalo jen nahrávací studio, s možností ozvučování akcí Live akce a ozvučení. nahrávání: raf&taksík zakladni-vzdelani/

Kapela vznikla zhruba na jaře roku 2010 a tvořila ji šestice hudebníků.

„Jirka Pařil alias Jurič frontman kapely a zpěvák, Zděněk Bourek, hrající na kytaru a zpěv vokálů. Jirka Rozkošný na kytaru a vokálista. Pepa Směták hrající na basu a bubeníkem byl Zdeněk Přibyl,“

V roce 2011 kapela vydala první CD Ro(c)kové období 2011.

Album kapela nahrávala na podzim roku 2010 v Holandském studiu. Mixing a mastering bylo zrealizováno ve vlastním studiu 365.

CD obsahuje deset skladeb výhradně vlastní tvorby. Byl to výsledek téměř celoroční práce.

Pelhřimovská rocková kapela Skupina 365 se postupem času formovala a měnila. V roce 2015 členskou základnu tvořilo šest hlavních postav. Zpěv – Jiří “Jurič” Pařil * Kytara – Zdeněk Bourek * Basa – Pepa Směták * Bicí – Zdeněk Přibyl * Zvukař- Lubomír Sojka * Fotografka – Vlasta Bourková … v kapele již od roku 2013 – nebyl Jiří Rozkošný, který odešel do jiné pelhřimovské kapely CéZed. 365 dále vystupovalo na akcích a zejména sklízelo úspěchy na mediální scéně.

Kapela natočila ještě dva kousky. V roce 2015 Lemond a 2016 Fóbie. Tím však byla tvorba vyčerpána.
Klip Lemond byl k vidění ve FajnRock TV, v TV Rockparáda, v Czech Parádě TV Rebel, to se psal rok 2015, téhož roku se kapela se zúčastnila celorepublikové soutěže amatérských kapel Radegast Líheň 2015. Ještě ten samý rok, se skupina stala součástí podzimního turné s kapelami Zelenina a Madame Butterfly.

Singl Fobie z roku 2016, se o rok později aktivně objevoval v pořadu Česká Desítka na rádiu RockZone 105. Dále se klip umístil na prvním místě v Czech Parádě celoplošné televize Rebel.

A pak to přišlo, oznámení jak z tisku. Začátkem roku 2018 se kapela rozpadla.
17.7.2018 – THE END (oficiální vyjádření kapely)
Přátelé, některé z vás touto zprávou zarmoutíme. Musíme vám oznámit, že naše hudební rocková skupina 365 po více než osmi letech svého působení ukončila svoji činnost. Počáteční nadšení vymizelo, kapela se přestala vyvíjet, pracovat na sobě a počet koncertů za poslední roky hrozivě klesl.

Dá se říci, že jsem celkově ztratil veškeré nadšení a přestal věřit tomuto projektu v této době, kdy je nesmírně těžké se prosadit a dostat možnost si zahrát na lepších akcích festivalového ražení. Kvůli těmto důvodům, jsem oznámil kolegům, ukončení své činnosti v kapele. Zbytek členů jednoznačně naznal, že nemá cenu pokračovat bez „tváře kapely“ a zároveň skladatele hudby i textů.

Každopádně život jde dál a všichni v oblasti hudby zůstáváme, ovšem už ne spolu pod logem 365. Děkujeme vám všem, kteří jste nám věřili, fandili a přáli úspěch. Za kapelu 365 Jurič Jirka Pařil.