Rádio Good water Raf & taksík

Raf & taksík

Raf a taksík – folk-acoustic / Pelhřimov (CZ)

Raf & Taksík je kytarové duo, které vzniklo v roce 2016 určitě nějakým řízením osudu. Kluci se znají a vědí o sobě téměř čtvrt století :), ale nikdy předtím spolu nehráli. Po pár zkouškách natočili dvou CD The Best Off. Dvojice nyní tvoří zajímavé duo vystupující na náměstích, kostelech a klubových scénách – nejen v domovském Pelhřimově. V současné době aktivně působí na sociálních sítích. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/

Luboš raf Rafaj

je vůdčí osobností, dnes už sporadicky vystupující kapely raf&spol., se kterou natočil CD – Proniczanic 1 a 2

Raf a spol. rock-jazz / Pelhřimov (CZ)
příležitostně aktivní Info: Raf & spol

Petr taksík Taks

působí v kapele Tři tečky …, která má v repertoáru na 500 převzatých písní z oblasti folku i bigbeatu.

V roce 2016 se kluci nějakou shodou náhod sešli a zahráli si na jednom pódiu, slovo dalo slovo … a hodně zkoušek k tomu… a v den parlamentních voleb si poprvé veřejně zanotovali a rovnou vše nahráli.

V průběhu roku 2017 vzniklo 25 autorských písní, které při premiérovém koncertu v rynáreckém hostinci nahráli a vydali na 2CD živák s názvem The Best OFF.

Album s volně přeloženým textem Nejlépe vypnuto! je pohodovým folk-acoustickým živákem. Název živého dvou CD, dvojice písničkářů Luboše Rafaje a Petra Takse není náhodný.

Pětadvacet skladeb hovořících o současných tématech a dotýkajících se uplynulé tvorby obou autorů, jsou nejen na poslech příjemnou záležitostí, ale i pohlazením po duši. Tento projekt vznikl roku 2017 pod dojmem aktuálních, ale i “odsunutých” témat. Rynárecký koncert, který se konal 20.10.2017 v tamním hostinci, byl premiérovým představením tohoto autorského programu veřejnosti.

Na textech se krom autorské dvojice podílel i mytolog, alchymista a regionální historik Otto Štenberka. Zvuk a záznam, mastering a konečný mix zajistil Zdeněk Bourek ze studia 365. Doprovodný dětský hlásek v nahrávce zaspívala VIP faninka Stázinka.

Oba muzikanti v současné době aktivně působí na sociálních sítích. Mrkněte i tam… https://www.facebook.com/rafataksik.cz/