Rádio Good water Raf & taksík

Raf & taksík

Raf a taksík – folk-acoustic / Pelhřimov (CZ)

Raf & Taksík je kytarové duo, které vzniklo v roce 2016 náhodným setkáním obou hudebníků. Kluci se znají a vědí o sobě téměř čtvrt století, ale nikdy předtím spolu nehráli. Po pár zkouškách natočili dvě CD – The Best OFF.

Dvojice tvoří zajímavé folk-acoustic duo vystupující na náměstích, kostelech a klubových scénách nejen v domovském Pelhřimově. V současné době jsou aktivní na sociálních sítích. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/

Luboš raf Rafaj

je vůdčí osobností, dnes už sporadicky vystupující kapely raf&spol., se kterou natočil CD – Proniczanic 1 a 2

Raf a spol. rock-jazz / Pelhřimov (CZ)
příležitostně aktivní Info: Raf & spol

Petr taksík Taks

působí v kapele Tři tečky …, která má v repertoáru na 500 převzatých písní z oblasti folku i bigbeatu.

V roce 2016 se stalo něco neuvěřitelného – kluci se náhodou sešli na jednom pódiu a začali hrát. Postupem času se k nim slovo dalo slovo a po mnoha zkouškách si v den parlamentních voleb zahráli svůj první veřejný koncert a hned ho nahráli.

Během roku 2017 vytvořili 25 autorských písní, které nahráli při premiérovém koncertu v rynáreckém hostinci a vydali je na 2CD albu s názvem The Best OFF.

Album s názvem Nejlépe vypnuto! je příjemný folk-acoustic živák s 25 skladbami, které pojednávají o aktuálních tématech a dotýkají se také minulé tvorby obou autorů. Projekt vznikl v roce 2017 jako reakce na aktuální a také “odsunutá” témata.

Texty byly napsány autorskou dvojicí a také mytologem, alchymistou a regionálním historikem Ottou Štenberkou. Otto Štenberka. Zvukový a nahrávací proces, mastering a konečný mix byl zajištěn Zdeňkem Bourekem ze studia 365. Ve skladbách se také objevuje doprovodný dětský hlas od VIP faninky Stázinky.

Oba muzikanti jsou aktivní na sociálních sítích a neustále pracují na nové hudbě. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/