Rockson

Rockson – rock / Pelhřimov (CZ)

Rocková kapela z Pelhřimova, která si v dnešní době již zahraje jen tak pro svou radost, ale i věrných fanoušků. Skupina vznikla v roce 1991. Za své dlouhé a aktivní působení , do cca roku 2010 kapela sklízela řadu ocenění a uznání na rockovém poli. Fanoušci se již nyní ptají, kdy bude comeback Rocksonu. Info: Rockson

Sestava: Emil Skočdopol – sólový zpěv, akustická kytara, Václav Mareš – kytara,vocal, Josef Podařil – sólový zpěv, klávesy, Vladimír Moravec – bicí, Roman Teisler – baskytara

V současné sestavě hraje (sice ne již tak aktivně) od roku 1997.

1.album “ZPOVĚĎ” z roku 1994 – bylo natočeno ještě se zpěvačkou Martinou Kamešovou a bubeníkem Josefem Váňou.

ROCKSON hrající melodický rock, dosáhl hned několika významných úspěchů: – vítěz soutěže na čs.rozhlasu “Hledáme nové hvězdy” – vítěz soutěže “Rock lock” v roce 1995 – účast v televizní hitparádě na ČT v roce 1995 – účast na rockovém festivalu v Holandsku – účast ve snídani s Novou – videoklip ke skladbě “Poslední den” byl vysílán v tuzemských televizních stanicích.

Alba, která byla vydána:

V roce 1994 natočila skupina ve studiu Bellatrix 1.album “ZPOVĚĎ” a to ještě se zpěvačkou Martinou Kamešovou a bubeníkem Josefem Váňou.

V březnu 1996 natočil ROCKSON ve studiu “Hacienda” u Miloše Dodo Doležala 2.album “SÍLA SNŮ” už se zpěvákem Emilem Skočdopolem.

V červnu 1998 skupina vydává v G studiu v Táboře. 3.album “Za branou iluzí“.

Na jaře roku 2001, opět v osvědčeném studiu Bellatrix vydává ROCKSON 4.album “MISTR ČAS” a to již s bubeníkem Vláďou Mc Moravcem.

Z kraje roku 2005 bylo natočeno 5.album pod názvem “PYRAMIDA“, poslední album letité setavy. Album bylo natočeno ve studiu Bellatrix.