Rádio Good water Kapela Rockson

Kapela Rockson

Rockson – rock / Pelhřimov (CZ)

Rocková kapela Rockson pochází z Pelhřimova. Kapela byla založena v roce 1991 a během své dlouhé a aktivní existence si získala věrnou fanouškovskou základnu. V průběhu let kapela vydala pět alb, které získaly uznání a ocenění na rockové scéně.

Comback Rocksonu?

I když kapela už nevystupuje, fanoušci se stále těší na setkání s kapelou a hlavně na gejzír rockových zážitků, které přinesla při svých koncertech v minulosti.

Fanoušci se již nyní ptají, kdy bude comeback Rocksonu. Info: Rockson

Hudba kapely je inspirována rockovou a bluesovou hudbou 70. let v repertoáru mají převážně vlastní skladby.

Současná sestava se skládá se z:

Emil Skočdopole (sólový zpěv, akustická kytara),

Václav Mareš (kytara, vokály),

Josef Podařila (sólový zpěv, klávesy),

Vladimír Moravec (bicí)

Roman Teislera (baskytara).

ROCKSON hrající melodický rock – v 90. letech dosáhla několika významných úspěchů jak v Česku, tak i v zahraničí. Vítězství v soutěži na Československém rozhlasu a v soutěži “Rock lock” svědčí o tom, že měla skupina velký talent a potenciál.

Pár fotek

Účast na televizní hitparádě na ČT, rockovém festivalu v Holandsku a ve snídani s Novou byly významnými příležitostmi pro Rockson, aby se dostali k širšímu publiku a získali větší popularitu. Vysílání videoklipu ke skladbě “Poslední den” v tuzemských televizních stanicích je dalším důkazem, že skupina byla v té době velmi úspěšná. Svůj podíl na úspěchu měla i účast v pořadu Snídaně s Novou.

Nejlepší amatérská rocková kapela

Soutěž “Rock lock”, kterou Rockson v roce 1995 vyhrál, byla celorepubliková soutěž pro amatérské rockové kapely. Soutěž pořádal týdeník Lock, který se zaměřoval na rockovou hudbu a kulturní akce. Cílem soutěže bylo najít nejlepší amatérskou rockovou kapelu v České republice a poskytnout jí příležitost k vystoupení na profesionálních koncertech.

Soutěž byla rozdělena do několika kol. V prvním kole se kapely zaregistrovaly prostřednictvím formuláře v týdeníku Lock. Poté následovala předkola v různých českých městech, ve kterých se účastnily vybrané kapely. Vítězové předkol postoupili do finále, které se konalo v pražském klubu Roxy. Vítězství v soutěži znamenalo pro kapelu Rockson nejen prestiž, ale také zajímavou výhru a možnost vystoupit na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Soutěž Rock lock byla jednou z nejvýznamnějších amatérských rockových soutěží v České republice v 90. letech a pro mnoho kapel byla důležitým krokem k větší popularitě a úspěchu na hudební scéně.

Alba, která byla vydána:

Kapela Rockson nahrála své debutové album “Zpověď” v roce 1994 ve studiu Bellatrix. Na tomto albu působila jako zpěvačka Martina Kamešová a na bicí nástroje hrál Josef Váňa.
Album “Zpověď” obsahuje 9 písní, včetně hitu “Hodiny” a “Zpověď”, které se staly velmi populárními mezi fanoušky. Album přineslo Rocksonu velkou popularitu na české rockové scéně.
Po vydání debutového alba se v sestavě kapely postupně objevili noví členové a kapela pokračovala v tvorbě dalších alb a koncertech po celé České republice.

V březnu 1996 kapela nahrála své druhé album s názvem “Síla snů” ve studiu “Hacienda” u Miloše Dodo Doležala. Na albu zpíval Emil Skočdopole. Mezi skladby na albu patří například “Poslední den”, “Síla snů” nebo “Hlasy”. Album získalo velkou popularitu a dodnes je považováno za jedno z nejlepších alb kapely ROCKSON.

V červnu 1998 kapela ROCKSON vydala své třetí album s názvem “Za branou iluzí”. Nahrávání se uskutečnilo v G Studiu v Táboře. Na albu se nachází 13 skladeb, včetně hitu “Rumová víla” “Dáša”, “Kaťůša” či “Za branou iluzí”. Na tomto albu se kapela vydala více do experimentování s různými hudebními styly a prvkami, což bylo vnímáno pozitivně kritiky i fanoušky.

Na jaře roku 2001 kapela ROCKSON vydala své čtvrté album s názvem “Mistr čas”. Album natočili ve studiu Bellatrix a na rozdíl od předchozího alba byl již s novým bubeníkem Vláďou Mc Moravcem. Album obsahuje 11 skladeb a opět se kapela vydala do experimentování s různými hudebními prvky a stylami. Na albu jsou například skladby “Benzínová saň”, “Bílá hůl” nebo “Ruleta”.

Na začátku roku 2005 kapela ROCKSON nahrála své páté a zároveň poslední studiové album s názvem “Pyramida”. Album vzniklo v osvědčeném studiu Bellatrix. Na albu se nachází 12 skladeb a 1 Intro, včetně hitu “Tak se tu měj”, “Nejsi nevinná”, nebo “Pyramida”.

Na tomto albu kapela ROCKSON opět ukazuje svou schopnost experimentovat s různými hudebními prvky a styly a vytvořit tak originální zvukovou stopu. Přestože toto bylo poslední album kapely, ROCKSON zanechali v české rockové scéně hlubokou stopu a jsou stále oblíbenou kapelou mnoha fanoušků.

Pelhřimov není velké město, ale mělo v minulosti aktivní hudební scénu a několik rockových kapel. Některé z nich byly například:

Mramor – heavy-metal / Pelhřimov – Kapela není aktivní (dle infa z kapely: KDO SI POČKAL, TEN SE DOČKAL…… MRAMOR po třiceti letech opět živě na pódiu, a aby to mělo grády, tak rovnou v Praze…! Futurum /Smíchov/, 9.3.2023 od 19:00.)
Myšlenkový Pochod – punk / Pelhřimov
The Revolt – metal-metalcore / Pelhřimov
Pork Soda – hardcore-metal / Pelhřimov
NikomuNic – grunge-rock / Pelhřimov
Bledule – rock / Pelhřimov – kapela již nefunguje
Vědomí – alternative-rock / PelhřimovDebutové EP je venku!
Čerstvý Schody – rock-alternative / Pelhřimov

Toto jsou pouze některé z kapel, které působily v Pelhřimově v minulosti. Samozřejmě existovaly i další, menší kapely a další hudební projekty, které mohly hrát různé druhy hudby, včetně rocku.