CéZed

CéZed – pop-rock / Pelhřimov (CZ)

Kapela vznikla v září 2008 v Pelhřimově. Hlavou tohoto nápadu byl J.Vacíř, který členy dal dohromady a začali tak společně psát kapitolu kapely CéZed. info: /cezed/

Původní sestava:
J.Vacíř – kapelník a bubeník
M.Šitner – kytara
Michal Farka – basa
Z.Tichý – kytara

Sestava – rok 2017

Pavel Knězů (Zpěv + Kytara)* Jirka Rozkošný (Kytara + Vokály)* Roman Knězů (Basa) * David Švanda (Klávesy) * František Křivánek (Bicí)

CéZed byla pop-rocková kapela z Pelhřimova v České republice, založená v září 2008. Nápad vznikl u J. Vacíře, který shromáždil členy, aby začali psát kapitoly kapely. Původní sestava zahrnovala J. Vacíře jako vedoucího kapely a bubeníka, M.Šitnera na kytaru, Michala Farku na basu a Z. Tichého na kytaru.

Během let kapela prošla několika personálními změnami, když Z. Tichý nahradil M.Šitnera na kytaru a F. Křivánek převzal úkoly na bicí od J. Vacíře, který kapelu opustil. Také se v roce 2009 přestěhovali do Stanovic, kde měli velký a odlehlý zkušební prostor až do prosince 2017.

CéZed začali dostávat nabídky na živá vystoupení a stali se úspěšními. Vydali CD s názvem “Snění” a pokračovali v živých vystoupeních, když sbírali nový materiál pro své další album. V podzimním období roku 2012 opustil spoluzakladatel Michal Farka (alias Fary) kapelu a na basu ho nahradil R. Knězů. V roce 2013 obdrželi pozvání k vystoupení na Rock Beer Festu ve Vyškově u Brna, což byl jejich nejvýznamnější koncert dosud.

V létě roku 2014 nahradil Z. Tichého jako kytarista Jiří Rozkošný z kapely 365. Zvuk kapely se v letech 2016 a 2017 vyvíjel od popu k více rockově orientovanému stylu, ale nakonec ztratili chuť pokračovat.

V prosinci 2017 kapela oznámila, že se rozhodli ukončit projekt CéZed, protože nemají žádné další plány na rozvoj. Nicméně stále chtěli dělat hudbu a vytvořili novou kapelu s podobnými kořeny a některým repertoárem z CéZed. Poděkovali svým fanouškům, bývalým členům a každému, kdo je podporoval v průběhu let, a slíbili, že budou stále vystupovat.