CéZed

CéZed – pop-rock / Pelhřimov (CZ)

Kapela vznikla v září 2008 v Pelhřimově. Hlavou tohoto nápadu byl J.Vacíř, který členy dal dohromady a začali tak společně psát kapitolu kapely CéZed. info: /cezed/

Původní sestava:
J.Vacíř – kapelník a bubeník
M.Šitner – kytara
Michal Farka – basa
Z.Tichý – kytara

Sestava – rok 2017

Pavel Knězů (Zpěv + Kytara)* Jirka Rozkošný (Kytara + Vokály)* Roman Knězů (Basa) * David Švanda (Klávesy) * František Křivánek (Bicí)

Kapela se v roce 2009 odstěhovala do Stanovic, kde měla velkou a odlehlou zkušebnu a byla tam do prosince 2017.

Personální osazení bylo divoké – Původní kytarista M.Šitner po přestěhování odešel a nahradil ho Z.Tichý. Kapela hodně skládala své věci a už se ustálil i styl tohoto složení.
Přicházejí první nabídky na vystoupení a mají úspěch. V roce 2010 odchází bubeník a zakladatel J.Vacíř a nahrazuje ho F.Křivánek, který hraje zároveň v kapele (Katr). https://bandzone.cz/cezed


Po nahrání CD Snění pokračuje kapela v koncertování a sbírá další materiál pro nové CD. Na podzim 2012 odchází z kapely spoluzakladatel Michal Farka(alias Fary) a nahrazuje ho R. Knězů.
V roce 2013 dostává kapela pozvánku na ROCK BEER FEST ve Vyškově u Brna a to je zatím největší koncert pro kapelu. V létě roku 2014 přichází další zásadní změna v sestavě a to na postu kytaristy Z. Tichý z kapely odchází a nahrazuje ho Jiří Rozkošný z kapely 365.

Poslední dobou a to v letech 2016 až 17 se z tohoto spojení vytrácí pop a nové věci jsou spíše rockového rázu. Nakonec se vytratila i chuť pokračovat.

Prosinec 2017 – Přátelé, krásné svátky Vám přejeme i když za kapelu CéZed naposledy. Bohužel jsme se shodli že projekt CéZed – už se nemá kam rozvíjet a proto jsme ho ukončili. Ale dost z nás, si život bez muziky nedokáže představit a proto vzniká na podobných základech nová kapela, která si vezme i něco z repertoáru CéZed.
Budeme Vás informovat a těšit se.

Děkujeme fanouškům, bývalým členům a všem bez kterých by to nikdy nešlo. Rozhodně se budeme vídat na koncertech i dál 🙂

Krásné svátky 😉 Pavel, Jirka, David, Fanda a Roman