Rádio Good water Základní vzdělání

Základní vzdělání

Základní vzdělání – punk-rock / Pelhřimov (CZ)

Jsme kapela Základní vzdělání z Pelhřimova hrající vlastní věci v podobě melodic punk-rocku. Prostě Kapela , ne světová. Ano tak zní oficiální slogan formace mladých a nadšených muzikantů, kteří v roce 2015 zakládali tento projekt. Pro posluchače se jedná o muziku chytlavou, svěží a melodickou punk-rockovou. info

Aktuální info na https://www.facebook.com/zakladnivzdelani/, nebo https://bandzone.cz/zakladnivzdelani

Původní a zakládající členové skupiny:

Zpěv : Jakub ,,cigi,, Hron

Basa : Vašek ,,venca,, Sedlák

Bicí : Martin ,,márty,, Kudrna

Kytara : Lukáš ,,luky,, Kudrna

Kytara : Tomáš ,,changi,, Štětka

bedňák ,,hany ,, Pazdy

V Létě roku 2014 se bratři Lukáš (Kytara) a Martin (Bicí) začali pídit po lidech, kteří by s nimi hráli v kapele a dělali hudbu, co je bude bavit. Základní vize byla hrát věci v podobě punk rocku. Po určitých odezvách slovo dalo slovo a k zakládajícím dvou členům se přidal Tomáš (Kytara, zpěv) kterého Lukáš znal ze základní školy. Po krátké době se do kapely přizval basák Vašek. V momentě kdy kapela začala zkoušet, přišel na scénu hlavní zpěvák Kuba. Kapela si zvolila název Základní Vzdělání z důvodu, že členové nejsou velkými milovníky školního prostředí a zároveň se jim to jako název pro kapelu líbilo.

Začátkem roku 2015 kapela vydala demo s názvem První zářez, které obsahovalo 5 skladeb a nahrávalo se v Táboře u Martina Maredy. V létě téhož roku začala koncertovat a to především na Vysočině. Songů začalo přibývat a v únoru roku 2016 kapela natočila první oficiální CD s názvem Životní styl, které se realizovalo v pelhřimovském studiu 365 a obsahovalo 15 skladeb.

Do konce roku 2016 kapela stihla natočit videoklip k písni První koncert a zároveň natočit singl ve Studiu Rápotice a to song Padá hvězda, něco si přej.
Začátkem roku 2017 má kapela v repertoáru cca 22 songů a hrdě se řadí mezi melodic punk rockové kapely.
Poslední klip, který Základní vzdělání natočilo, byl v roce 2019 Druhý svět. Poměrně povedená záležitost z dřívější doby, ale v novém kabátě.

aktualizace 3/2020: Kapela prošla omlazovací kůrou. V průběhu roku 2016 kapela se zdravotních důvodů, byla nucena najít dočasnou náhradu za basáka Vaška. Po hledání se k partě Připojil Dominik, který zároveň působí v kapele The Lift. Ani toto spojení dlouho nevydrželo a tak od roku 2019 se z kapely stává téměř rodinná firma, kde sourozenci Štětkovi určují rytmus a kluci Kudrnovi styl.

Členové kapely

Členové kapely: J. Tomáš Fialka – zpěv, Tomáš Štětka – basa, Jan Štětka – bicí, Lukáš Kudrna a Martin Kudrna na kytary.