Radio Good water 320kbps Sedmé přání

Sedmé přání

Sedmé přání – pop-rock / Brno (CZ)

Kapela Sedmé přání je brněnská pop-rocková formace, hrající vlastní tvorbu, kde spíše spirituálně laděné texty a jemné melodické kytary – doplňují energické bicí a nápaditá basová linka.

Původní složení zakládajících členů:

Zleva: Radan Chlapek, Milan Pohl, Jan Hanus, Denis Chlapek

V současnosti kapela hraje ve složení:

Radan Chlapek – Kytara, Zpěv
Denis Chlapek – Kytara, Zpěv
Daniel Belka – Bicí

Po pár pokusech ve zkušebně a několika odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 ucelená kapela. Ta již hraje tvorbu, blížící se nejvíce žánru pop – rock.

Na počátku všeho stojí dva bráchové, kteří se asi po tříletých zkušenostech s hraním na kytaru a zpěvem rozhodují založit svou první kapelu. Děje se tak na přelomu roku 2009/ 2010, kdy navštěvují čtvrtý ročník jesenického gymnázia. Místo na pozici bubeníka zaujímá Jan Hauk a basu si bere na starost jeho kamarád Vojta Regner, oba z nižšího ročníku.

Punk-rock byl na začátku

A tak vzniká kapela Against Reality, hrající především punk-rockové covery skupin jako Social Distortion, The Clash nebo Houba. Repertoár začínají postupně doplňovat vlastní písně, i když zatím jen okrajově. Kapela odehraje svůj první koncert na maturitním večírku třídy navštěvované bratry. Následuje první větší veřejné vystoupení na hudebně – pivním festivalu Dny Piva. Do konce roku je na programu ještě jedno vystoupení, a to na stužkovacím plesu jesenického gymnázia.

Přichází rok 2011 a na přelom měsíce ledna a února je naplánována soukromá narozeninová oslava, kterou kapela poctí svou přítomností. Je to poslední koncert v původním složení. U bubeníka se objevují zdravotní komplikace a pro nemožnost dalšího hraní odchází.

Po asi 2 měsíční pauze Against Reality pokračují, kdy se za bicí na krátko posadí Jakub Stavianis, výpomoc z tehdy spřátelené pop – rockové kapely RH +. Tato fáze ovšem nemá dlouhého trvání a po pár odehraných koncertech dochází k rozpadu.

Úsilí vzniku nové kapely je nyní směřováno do Brna, do města, které si bratři vybrali jako destinaci pro své další studium. Začíná delší období hledání, jak nových členů, tak nové podoby a vize kapely. Po pár pokusech, odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 kapela Sedmé přání, která již hraje výhradně vlastní tvorbu, blížící se nejvíce žánru pop – rock. R.

Text převzat a lehce upraven ze serveru: bandzone.cz/sedmeprani