Rádio Good water Sedmé přání z Brna hrají melodický až spirituálně laděný rock

Sedmé přání z Brna hrají melodický až spirituálně laděný rock

Sedmé přání – pop-rock / Brno (CZ)

Kapela Sedmé přání je brněnská pop-rocková formace, hrající vlastní tvorbu, kde spíše spirituálně laděné texty a jemné melodické kytary – doplňují energické bicí a nápaditá basová linka.

Původní složení zakládajících členů:

Zleva: Radan Chlapek, Milan Pohl, Jan Hanus, Denis Chlapek

V současnosti kapela hraje ve složení:

Radan Chlapek – Kytara, Zpěv
Denis Chlapek – Kytara, Zpěv
Daniel Belka – Bicí
V současnosti kapela hraje ve složení:

Radan Chlapek – Kytara, Zpěv
Denis Chlapek – Kytara, Zpěv
Daniel Belka – Bicí

Na počátku všeho stojí dva bratři, kteří se po zhruba třech letech zkušeností s hrou na kytaru a zpěvem rozhodnou založit svou první kapelu. Stane se tak na přelomu let 2009 a 2010, kdy navštěvují čtvrtý ročník jesenického gymnázia. Na pozici bubeníka nastupuje Jan Hauk a na baskytaru jeho kamarád Vojta Regner, oba z nižšího ročníku.

Po pár pokusech ve zkušebně a několika odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 ucelená kapela, která již hraje tvorbu, blížící se nejvíce žánru pop-rock.

Punk-rock byl na začátku

A tak vzniká kapela Against Reality, hrající především punk-rockové covery skupin jako Social Distortion, The Clash nebo Houba. Repertoár začínají postupně doplňovat vlastní písně, i když zatím jen okrajově. Kapela odehraje svůj první koncert na maturitním večírku třídy, kterou navštěvují bratři. Následuje první větší veřejné vystoupení na hudebně-pivním festivalu Dny Piva. Do konce roku je na programu ještě jedno vystoupení, a to na stužkovacím plese jesenického gymnázia.

Přichází rok 2011 a na přelomu měsíce ledna a února je naplánována soukromá narozeninová oslava, kterou kapela poctí svou přítomností. Je to poslední koncert v původním složení. U bubeníka se objevují zdravotní komplikace a kvůli nemožnosti dalšího hraní v kapele odchází.

Po asi dvouměsíční pauze Against Reality se za bicí na krátko posadil Jakub Stavianis, výpomoc z tehdy spřátelené pop-rockové kapely RH+. Tato fáze ovšem neměla dlouhého trvání a po pár odehraných koncertech došlo k rozpadu.

Poté se bratři zaměřili na vznik nové kapely v Brně, kam se přestěhovali pro své další studium. Následovalo delší období hledání nových členů a vize kapely. Po několika pokusech a změnách obsazení vznikla v roce 2013 kapela Sedmé přání, která se již věnovala výhradně vlastní tvorbě, blížící se nejvíce žánru pop-rock. R.