Zde nalezneš seznam vybraných tuzemských kapel, které jsou slyšet v éteru rádia Good water. Jedná se převážně o zpřátelené nezávislé České a Slovenské muzikanty.

Důležitá je zpětná vazba

Pokud naleznete nějaké nesrovnalosti v textech, neváhejte nás kontaktovat na studio@radiogoodwater.cz.
Rádi uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu, která povede ke zlepšení webu.

Chceš do playlistu rádia? Pošli nám svou muziku.
Piš na: studio@radiogoodwater.cz

Nejsme komerční rádio, hrajeme jen hudbu, hudbu a hudbu – beze slov.

April the First Bastard CéZed Destroy! DneskaNe Gaia Gnomus Jurič Pařil Led Sezelim Martin Hašek & Pátrači Raf&spol. Raf&taksik Rockson Rosa Nocturna Soulad Trilobit-rock Toxic Paradise Základní vzdělání Kapela Vědomí 365-rock

April The First hard rock / Olomouc (CZ) – Neaktivní Info: April the First/
April The First byla olomoucká hard rocková skupina založená v srpnu 2014 zpěvákem Daweyem a kytaristou Majklem. V roce 2017 vydali klip na skladbu “Sometimes a Great Notion”, ale poté se stali neaktivní a již nevystupovali ani nevydávali novou hudbu. Skupina se rozpadla až později, nejspíše v roce 2019. O dalších aktivitách bývalých členů skupiny není mnoho informací.

Bastard – pop-rock / Havířov (CZ)aktivní Info: Bastard
Kapela Bastard je pop-rocková skupina z Havířova, která vznikla v roce 1993. Původní sestavu tvořili Láďa Tomis, Ladislav Krečmer, Libor Štumpfe, Petr Galambica a Lumír Outrata. Během své kariéry hrála kapela na mnoha festivalech a koncertech a spolupracovala s řadou dalších hudebníků. BASTARDi byli hostem britských legend URIAH HEEP na jejich miniturné po ČR.

CéZed – pop-rock / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: CéZed
CéZed byla pop-rocková kapela z Pelhřimova, která vznikla v roce 2008. Během své existence prošla velkými změnami a po dlouhé diskuzi se v roce 2017 kapela rozhodla ukončit svůj projekt. Přes svou neaktivitu si kapela vytvořila své fanoušky v Pelhřimově a okolí.

Destroy! – Metal / Beroun (CZ) – aktivní – Rozhovor: Destroy!
DESTROY! ze středočeského Berouna je nejmladší metalová kapela v Česku. Trojice muzikantů aktivně koncertuje od jara roku 2021 a to ve složení: KYTARA A ZPĚV – Šimon Král (14let) BICÍ – Ondřej Szeliga (15let) BASKYTARA – Jiří Kux (17let).

DneskNe – rock / Kroměříž Klip: DneskaNe
Kapelu DneskaNe tvoří trojice muzikantů z Kroměříže. Svižná rocková kapela, tzv. POWER TRIO, které uhrane svými energicky zběsilými songy, potažmo koncerty doprovázenými mlhovými efekty a důvtipem frontmana.

Gaia – rock / Otrokovice-Zlín (CZ) – aktivní – Klip: Gaia: Rychlík
Rocková otrokovicko-zlínská kapela s vlastní tvorbou byla založena roku 1992. Název kapely GAIA je odvozen z řečtiny a znamená bohyně nebo také země. Od roku 2020 působí v novém šestičlenném obsazení.

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: text!
text

Gnomus – World Music / Pardubice (CZ) – aktivní – Info: Gnomus
V prvopočátcích čtyřčlenná kapela Gnomus, byla založena v roce 2006, tehdejšími studenty pardubické konzervatoře. Skupina interpretuje hudbu z období středověku v moderním kabátě.

Jurič Pařil & Zpívající hasič – Pop-rock / Telč (CZ) – aktivní – Info: Jurič Pařil – muž dvou tváří
Jednou tváří je profesionální hasič, tou druhou pak zpěvák a tvůrce zajímavých a hudebně melodických klipů. Tím je Jiří Pařil & Jurič Pařil z Telče na Vysočině.

Led Sezelim – rock / Děčín Info: Led Sezelim – 30 let na scéně
LED SEZELIM patří neodmyslitelně k severu Čech asi tak jako zelí k dobrému vepřovému nebo pečené kachničce. Kapela, působící dnes ve čtveřici Richard Musil (zpěv), Honza Gorej (bicí, zpěv), Milan Douda (baskytara) a Ondra Martin (kytara), vystupuje již 30 let.

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: Destroy!
text

Martin Hašek & Pátrači – rock-funk / Humpolec/Lipnice nad Sázavou Info: Martin Hašek & Pátrači
Martin Hašek tvoří kvalitní hudbu a to společně s rock funkovou kapelou Pátrači, Ti si zakládají na svém patriotismu k Humpolci. Jsme Kapela snů.

Raf a spol. rock-jazz / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info::/raf-a-spol/
Kapela vznikla L.P.1995. O dva roky později natočili desku Proniczanic1. Svátkem pro ně byly dva koncerty s Vláďou Mišíkem a ETC. A ještě později natočili Proniczanic2.

Raf a taksík – folk-acoustic / Pelhřimov (CZ) – aktivní Info: Raf&taksik
Raf & Taksík je kytarové duo, které vzniklo v roce 2016, určitě nějakým řízením osudu. Kluci se znají a vědí o sobě téměř čtvrt století :), ale nikdy předtím spolu nehráli. V současné době aktivně působí na sociálních sítích. https://www.facebook.com/rafataksik.cz/

Rockson – rock / Pelhřimov (CZ) – příležitostně aktivní Info: Rockson
Rockson je česká hudební skupina, která vznikla v Pelhřimově v roce 1992. Kapela se pohybuje v žánru rocku a pop-rocku s prvky folku. Jejich texty jsou často inspirovány osobními zážitky a zkušenostmi. Kapela vydala celkem pět alb: “Zpověď” (1994), “Síla snů” (1996), “Za branou iluzí” (1998), “Mistr čas” (2001) a “Pyramida” (2005).

Rosa Nocturna – metal-symphonic / Brno (CZ) – aktivní Info: Rosa Nocturna
Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický metal s českými texty. Klade důraz na ženský vokál a symfonické prvky, jdoucí ruku v ruce s kytarovými riffy. Vypráví poutavé příběhy v širokém hudebním spektru od power metalu, přes balady až po epické symfonie s cinematickými prvky.

Sedmé přání pop-rock / Brno (CZ)- aktivní Info: Sedmé přání
Po pár pokusech ve zkušebně a několika odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 ucelená kapela Sedmé přání. Brněnská pop-rocková formace, hrající vlastní tvorbu, kde spíše spirituálně laděné texty a jemné melodické kytary – doplňují energické bicí a nápaditá basová linka.

Soulad – folk / Děčín (CZ)aktivní Info: Soulad
Folk-popová skupina, kterou baví hudba, kterou chce bavit i vás. Název alba zní Dva významy hlavně proto, že každý z nás vkládá svůj určitý význam. 

Trilobit-rock – rock / Libochovice (CZ)- aktivní Info: Trilobit-rock
Kapela TrilobitRock pochází z Libochovic od hradu Hazmburk a vznikla roku 2002 v sestavě Michal Kuna (zpěv), Bohouš David (kytara) Jeremy Todt (basa) a Luboš Poupa (bicí).

TEXT! – Metal / město (CZ) – aktivní – Rozhovor: text!
text

Toxic Paradise – Hard Rock/Metal / Přeštice – Plzeň (CZ) – Aktivní Info: Toxic Paradise
Jsme mladá kapela z Přeštic u Plzně a hrajeme od cca konce roku 2012. Kapela většinou hraje v plzeňském kraji. V roce 2015 jsme nahráli první CD – Život je boj.. V letošním roce 2020 vychází nové album s názvem Všechno a Nic.

365 ROCK – rock-heavy / Pelhřimov (CZ)neaktivní Info: 365-rock
Kapela vznikla zhruba na jaře roku 2010 v Dobré Vodě u Pelhřimova. V začátcích rozdávala nadšení a dobrou muziku všude tam, kde vystupovala.

Základní vzdělání – Nyní jako Vědomí – punk-rock / Pelhřimov (CZ)aktivní Info: Základní vzdělání Kapela Vědomí
Jsme kapela z Pelhřimova hrající vlastní věci v podobě melodic punk-rocku. Prostě Kapela , ne světová.

Na našich stránkách se můžete nepravidelně setkávat s rozhovory, z muzikanty, tvůrci a zajímavými lidmi z poloprofesionální hudební branže.

Kapela GAIA chytla Druhou Můzu za správný konec

Moravská pop-rocková otrokovicko-zlínská kapela GAIA působí na hudebním poli již třicet let. Kapela se od samého začátku orientuje na vlastní rockovou tvorbu. Svá díla vydala na třech CD: Zbylo jen málo, Ohlédnutí a nejnovější album nese název Druhá Múza. O životě kapely, minulosti a budoucnosti pohovořil kapelník Vladan Vavruša. Připravujeme ke zveřejnění (únor 2022).

Jurič Pařil – muž dvou tváří

Jednou tváří je profesionální hasič, tou druhou pak zpěvák a tvůrce zajímavých a hudebně melodických klipů. Tím je Jiří Pařil & Jurič Pařil z Telče na Vysočině. Složil a napsal přes padesát skladeb a na konci letošního ledna měl premiéru již sedmý hraný klip tohoto tvůrce. rozhovor: juric-paril-muz-dvou-tvari/ (únor 2022).

David Janík – Dawey: Hrajeme akusticky a hlavně pro radost

Olomouckou hard-rockovou skupinu April the First, založil zpěvák Dawey a kytarista Majkl – v srpnu 2014. Na naše otázky koncem března 2020 odpovídal Dawey. rozhovor-april-the-first/