Na našich stránkách se můžete nepravidelně setkávat s rozhovory, z muzikanty, tvůrci a zajímavými lidmi z poloprofesionální hudební branže.

Kapela GAIA chytla Druhou Můzu za správný konec

Moravská pop-rocková otrokovicko-zlínská kapela GAIA působí na hudebním poli již třicet let. Kapela se od samého začátku orientuje na vlastní rockovou tvorbu. Svá díla vydala na třech CD: Zbylo jen málo, Ohlédnutí a nejnovější album nese název Druhá Múza. O životě kapely, minulosti a budoucnosti pohovořil kapelník Vladan Vavruša. Připravujeme ke zveřejnění (únor 2022).

Jurič Pařil – muž dvou tváří

Jednou tváří je profesionální hasič, tou druhou pak zpěvák a tvůrce zajímavých a hudebně melodických klipů. Tím je Jiří Pařil & Jurič Pařil z Telče na Vysočině. Složil a napsal přes padesát skladeb a na konci letošního ledna měl premiéru již sedmý hraný klip tohoto tvůrce. rozhovor: juric-paril-muz-dvou-tvari/ (únor 2022).

David Janík – Dawey: Hrajeme akusticky a hlavně pro radost

Olomouckou hard-rockovou skupinu April the First, založil zpěvák Dawey a kytarista Majkl – v srpnu 2014. Na naše otázky koncem března 2020 odpovídal Dawey. rozhovor-april-the-first/