Rádio Good water Rosa nocturna

Rosa nocturna

Rosa Nocturna – metal-symphonic / Brno (CZ)

Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický metal s českými texty. Klade důraz na ženský vokál a symfonické prvky jdoucí ruku v ruce s kytarovými riffy. Vypráví poutavé příběhy v širokém hudebním spektru od power metalu, přes balady až po epické symfonie s cinematickými prvky. Kapela v aktuální době pracuje na novém albu, které plánuje vydat v létě 2020.

Aktuální složení kapely:

Tonda “Gabriel” Buček
Kytarista, skladatel, manager původní člen tel: 777 052 892

Petr Vosynek
Kytarista od roku 2018

Viktorie Surmová
hostující zpěvačka spolupracuje od roku 2016

Lenka “Ereis” Šíková
hostující zpěvačka (Ertha) spolupracuje od roku 2017

Johnny Vavruška
klávesák od roku 2019

David Koudela
baskytarista od roku 2019.

Historie se začala psát zhruba v květnu 2007. Řada informací o kapele je k dispozici na sociálních sítích. facebook/RosaNocturnaBand/

Začátky kapely
V letech 2007 – 2016 kapela prožívá standardní začátky. Několikrát se mění členové kapely, hrají se první koncerty a tvoří první písničky vlastní tvorby. V tomto období vznikly alba V tmách (2010) a Zapomenuté příběhy (2016) a první anglický singl Fennel bride. Na konci roku odchází všichni staří členové, kromě Tondy Bučka.

Rok 2017 se stal pro kapelu přelomovým. Po tom, co kapelu opustili všichni členové, se Tonda Buček rozhodl nevzdát se a pokračovat s kapelou dál. Jeho vizí se stalo vést kapelu na profesionální úrovni a opět začít koncertovat.
Téměř celý rok věnuje nahrávání nového alba, které trvá od května do října. Na ablu hostuje celkem 19 muzikantů z ČR i SR, z různých známých i méně známých kapel. Hlavní vokál nazpívala Viktorie Surmová. Grafiku pro toto album vytvořilo věhlasné Darkgrove studio, které dělalo grafiku pro kapely jako Korpiklaani, Stratovarius, Delain, Manowar a mnoho dalších.
Album Za hradbami času vyšlo 8.12.2017 vlastním nákladem.

Až do současnosti
Album Za hradbami času sklízí pozitivní reakce nejen v ČR, ale i v zahraničních magazínech. Doplňuje se nová silná sestava. Na jaře 2018 kapela natočila klip k písničce Alegorie smrti a na podzim vydala kreslený klip k songu Krkavci. První anglický singl Voice inside vyšel u SOE record label. V listopadu 2019 kapela vydala nový výpravný klip k písničce O lásce, o válce a o krvi a v prosinci singl Skinchangers z chystaného alba.
text převzato z ofi webu kapely: http://www.rosanocturna.cz/band.html

Kapela v aktuální době pracuje na novém albu, které plánuje vydat v létě 2020.

Koncerty se kapela snaží okořenit – jak netradičními dekoracemi na pódiu, tak interakcí s publikem, na které si dává opravdu záležet. A to až do té míry, že si zve během show na stage dobrovolníky z davu.
Pokud jste si tedy někdy přáli hrát v kapele, máte k tomu příležitost při každém vystoupení Rosy Nocturny. Poslechnout