Rádio Good water Nezařazené Loupežníci (YBCA) z Brna a Manuál to rozjedou v květnové Kluboofce

Loupežníci (YBCA) z Brna a Manuál to rozjedou v květnové Kluboofce

Loupežníci (YBCA) z Brna a Manuál to rozjedou v květnové Kluboofce post thumbnail image
1 0
Read Time:4 Minute, 6 Second

V květnu opět rozbouříme rádiové vlny kvalitním rockem! Květnová KLUBOOFKA V RÁDIU přináší ve dvou částích čtyři rozhovory a deset skladeb. Pořad podpořil Pivní servis a festival FENRIR FEST v Městci Králové.

V první polovině května (premiéra pořadu Kluboofka na rádiu Good water – sobota 6.5. od 18hodin, repríza pak sobota 13.5. od 20hodin) uslyšíte rozhovory s hard rockovou skupinou MANUAL a s brněnskými loupežníky YBCA.

Od 20. května pak další Kluboofka poskytne rozhovor s nadějnými rockery REHAB z Prahy a hard rockovou kapelou NASTY RATZ. V závěru pořadu uslyšíte ochutnávku z nové desky „II.mylion“ v podobě dvou skladeb od hard & heavy matadorů MYLIONS. Vychutnejte si jejich skladby „Kdybych já byl kovářem“ a „Katedrála“.

Pořady byly natočeny v klubu Max Beer Bar Benešov v rámci KLUBOOFKA FESTu a budou vysílány na osmi rádiích – šesti stanicích v Česku a dvou na Slovensku.

Manuál z Hradce Králové

Kapela MANUAL se během svého působení na české scéně ustálila v hard-rockovém stylu. V průběhu let se v sestavě kapely vystřídalo několik hudebníků, z nichž někteří v kapele jen hostovali, ale díky kamarádskému přístupu se členové kapely vídají i po čase a rádi vzpomínají na některé akce, na kterých s nimi hráli.

Jediným členem, který je v kapele od jejího vzniku, je frontman a hlavní kytarista V. Brzek. Ten je známý především svými vysokými tóny, které vyluzuje z úst a s kytarou za hlavou zahraje prakticky jakékoli sólo.

Aktuální sestava kapely Manuál:

Vašek “Áda” Brzek – zpěv, kytara
Mirek “Mirec” Hornych – bicí
Marian “Mároš” Naar – kytara, zpěv
Mára RockDemon – kytara, zpěv
Jiří Drašar – basová kytara, zpěv.

Manuál má na svém kontě několik studiových alb, z nichž poslední s názvem “Válka bohů” vyšlo v roce 2021. Toto album je na koncertech nejhranější, protože obsahuje skladby, na kterých se podílejí současní členové kapely.

Seznam dalších alb:

“Písně pro živý” (vydáno 1. 12. 2018)
“Tak se směj” (vydáno 2. 5. 2015)
“Třeba se to změní” (vydáno 21. 1. 2012)
“Co nás ještě čeká” (vydáno 20. 10. 2009)
“Morbus Crohn” (vydáno 23. 8. 2008)

YBCA z Brna

YBCA je brněnská rocková kapela s prvky rock-n-rollu. Vznikla v roce 1993 jako loupežnická kapela a proslavila se především cover verzemi pohádkových písní v metalových úpravách. Během let se v ní vystřídalo mnoho vynikajících brněnských hudebníků z různých kapel. V roce 2019 kapela vydala debutové album Loupežníci a začala tvořit vlastní skladby.

Kapelu vede Paramba, který je známý z kapel Pačess, Solfernus a BigBossBand, a disponuje triem kvalitních zpěváků – BigBoss (z kapely Root), Míra Horejsek (z kapely Asgard) a Dejan Petkovič (z kapely Morčata na útěku). Kapela se snaží vytvořit silnou vizuální identitu.

Sestava: BigBoss – zpěv, Míra Horejsek – zpěv, Dejan Petkovič – zpěv, Thomas Bruno – kytara, Alex Voronin – kytara, Filip Smetana – bicí, Paramba – basová kytara

Historie názvu kapely sahá až do roku 1896, kdy cestující skupina komiků a žonglérů známá jako YBCA začala vystupovat po celém světě. V první polovině minulého století dosáhla popularita tohoto cirkusového souboru obrovských rozměrů. Avšak po převzetí moci komunistickým režimem se cestující společnost stáhla do podzemí a jen vzácně vycházela ven za svými věrnými fanoušky.

Až v poslední dekádě minulého století Paramba, přímý nástupce rodinné generace, obnovil myšlenku YBCA a kapela se vrátila k životu. Jejich cílem zůstává stejný, a to bavit lidi. Dělají to dodnes na hudebních pódiích. Kapela viděla řadu fenomenálních osobností hudební scény přicházet a odcházet, včetně Big Bosse (Root), Ashoka (Root), Medvěda (Forgotten Silence), Marthuse (Cradle Of Filth) a mnoha dalších.

YBCA vydala album “Loupežníci” 29. června 2019. Další placka s názvem “Voholte” je od 4. března 2021. Album obsahuje třináct skladeb, včetně coveru písně z hudební pohádky “Ať přiletí čáp, královno” a písně “Loupežníci pod dubem za dubem” v temné verzi s ďábelsky rychlým refrénem. Album obsahuje také anglické písně, včetně jedné s hudbou od Karla Svobody.

Hudba kapely je charakterizována chytlavými a humornými texty a melodiemi. Cílem kapely je bavit lidi, což je zřejmé z jejich hudby. Hudba kapely je rychlá a přímočará, bez zbytečných komplikací nebo výplňových pasáží.

Pořad naladíš na osmi rádiích. Šesti stanicích v Česku a dvou na Slovensku.

HEY (FM, DAB+) – (https://www.heyradio.czhttps://www.heyradio.cz/play-hey.html)
SÁZAVA (DAB+) – (https://radiosazava.czradiosazava.cz/play-sazava.html)
OTAVA (FM) (https://www.radiootava.cz www.radiootava.cz/play.html)
METALHEART (http://fr.radio-streamhosting.com:8000/metalheartradioczs)
iROCK RADiO Slovensko (https://www.irock.sk)
Géčko (https://www.radiogecko.cz)
METALSCENA netRADIO Slovensko (https://metalscena.sk)

Rádio Good water – MANUAL, YBCA
Poslouchej v premiéře v sobotu 6.5.2023 od 18:00.
Repríza v sobotu 13.5.2023 od 20:00.
Rádio Good water – REHAB, NASTY RATZ
Poslouchej v premiéře v sobotu 20.5.2023 v 18:00.
Repríza v sobotu 27.5.2023 od 20:00.
https://play.radiogoodwater.cz

PARTNEŘI POŘADU
Max Beer Bar Benešov – https://maxbeerbar.cz/
Pivní servis – https://www.pivni-servis.cz/
Fenrir Fest – https://fb.me/e/11YjxMG0A

NOVINKA: Pořad Kluboofka vysílá i Rádio Good water

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Štítky: , , ,