Rádio Good water Nezařazené Zvyky a symboly pašiového týdne v novém vysílacím bloku na Good Water rádiu

Zvyky a symboly pašiového týdne v novém vysílacím bloku na Good Water rádiu

Zvyky a symboly pašiového týdne v novém vysílacím bloku na Good Water rádiu post thumbnail image
0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

Pašiový týden, také známý jako Svatý týden, je pro křesťany jedním z nejvýznamnějších období liturgického roku, plný zvyků a symbolů, které jsou spojené s různými barvami a významy. Je to doba, kdy se věřící soustředí na trpícího Krista a na jeho vzkříšení v den Velikonoc.

Poučení na vlnách éteru

Nový vysílací blok na rádiu Good Water se lehce zaměřuje na tyto zvyky a symboly a snaží se poskytnout posluchačům zábavný a poučný pohled na tuto významnou dobu. Během osmi krátkých pořadů, denně odvysílaných v 8 hodin a poté v reprízách ve 12 a 16 hodin, vám přiblížíme zvyky a symboly každého dne svatého týdne.

Jednotlivé pořady se zaměřují na konkrétní den a jeho významné zvyky a symboly. Hovoří se v nich o jejich historii, tradicích a spojení s křesťanskou vírou. Díky tomu se posluchači mohou lépe seznámit se způsobem života a hlubšími významy této doby.

Naše vysílání je vhodné pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o Pašiovém týdnu, bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Naše krátké pořady jsou plné zajímavých faktů a příběhů, které mohou být inspirací pro každého, kdo se zajímá o kulturu, tradice a náboženství.

Takže připojte se k nám na rádio Good Water a objevte tajemství a krásu Pašiového týdne!

Czech Association

Pořadem provádí Alena Cicáková, autorka krajanského podcastu Epimoni-ac, a je připraven ve spolupráci s panem Ivem Valentou, který se tématu dlouhodobě věnuje na sociálních sítích a vede skupinu “České zvyky, tradice a pranostiky – ilustrace která baví”. https://www.facebook.com/ceskezvyky/.

Poděkování patří organizaci Czech Association https://czechassociation.org/podcast/ a panu Ivu Valentovi za poskytnutí zvukových nahrávek, které jsou součástí našeho programu.

Kromě popisu zvyků a symbolů se v tento pašiový týden v mnoha zemích konají různé tradiční obyčeje. Například v některých oblastech se vyrábí palmové ratolesti, které se po posvěcení používají jako ochrana proti zlým silám. V jiných oblastech se tradičně pečou velikonoční beránky nebo se vyrábějí různé ozdoby a dekorace. Dále je to například tradiční symbolika pletení pomlázek a jejich použití při pomlazkování, což je zvyk, který se v Česku udržuje dodnes.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %