Rádio Good water kapela,Nezařazené,radio 21 Gramů – Jihlavská rocková kapela s vlastní tvorbou a pestrým stylem

21 Gramů – Jihlavská rocková kapela s vlastní tvorbou a pestrým stylem

21 Gramů – Jihlavská rocková kapela s vlastní tvorbou a pestrým stylem post thumbnail image
2 0
Read Time:2 Minute, 39 Second

Jihlavská kapela 21 Gramů se představuje jako kapela, která se nechce nechat omezovat žádnými hudebními škatulkami. Snaží se zároveň o pestrost a různorodost ve své tvorbě. V polovině dubna 2023 vypustila do světa své debutové album s názvem “Je čas jít”.

Změna je život

Kapela 21 Gramů má zajímavou historii, která sahá až k původnímu projektu Likebusters. Tento projekt měl za sebou úspěšnou účast v soutěži “Vysočina hledá talent” a několik koncertů, ale nakonec se rozpadl. Z několika původních členů zůstala dvojice Tomáš Krpálek a Richard Tichý, kteří se rozhodli zformovat novou kapelu. Po několika personálních změnách se jim podařilo najít další muzikanty, kteří se k nim přidali a společně začali pracovat na nových věcech.

Dnešní sestavu tvoří Tomáš Krpálek na kytaru, Richard Tichý na baskytaru, Radoslav Sido na bicí, Jakub Mokrý zpívající a Jirka Hofbauer, který píše texty a pomáhá s tvorbou melodií. Nejnovějším členem je od loňského podzimu Stano Petráš, který po Marianovi Mikulovi převzal post sólové kytary.

Mezi velké úspěchy kapely 21 Gramů patří velký koncert v listopadu 2021 v KD Zámek Polná, kde vystoupili jako předkapela skupiny XIII. STOLETÍ. Od té doby se kapela stala stálicí české hudební scény.

V letošním roce vydává své debutové album s názvem “Je čas jít” a to po téměř dvou letech usilovné práce. Maruška Melnyk navrhla obalovou grafiku a muziku nahráli ve studiích AB Records a JSM SOUND. Mix a master provedl JSM SOUND.

Téměř tucet skladeb

Deska obsahuje 11 písní, které se nesou především v rockovém duchu, ale vyznačují se velkou nápaditostí a různorodostí. Texty jsou v češtině a pojednávají o různých tématech jako jsou láska, touha, smutek, nebo také vytrvalost a touha po změně. Album by mělo být zajímavé zejména pro posluchače, kteří se nechtějí nechat omezovat unifikovanými hudebními styly a chtějí si vychutnat různorodou a kreativní tvorbu.

21 Gramů je kapela, která si neklade žádné hranice a snaží se být originální a autentická ve své tvorbě. Jejich debutové album “Je čas jít” je jasným důkazem toho, že se jim to daří. Pokud máte rádi rockovou hudbu a hledáte něco nového a zajímavého, rozhodně neváhejte a poslechněte si 21 Gramů.

Proč název 21 Gramů?

Název naší kapely, 21 Gramů, je inspirován myšlenkou, že lidská duše má váhu 21 gramů, kterou představil lékař Duncan MacDougall z Haverhillu v americkém státě Massachusetts. MacDougall zvážil šest pacientů v kritickém stavu před jejich smrtí a ihned po ní a všiml si nepatrného úbytku váhy, který v průměru činil 21 gramů. Tento název nás oslovil a rozhodli jsme se ho použít pro název naší kapely.

Všech jedenáct písní od jihlavských rockerů bude premiérově představeno již tento pátek od 19h a v neděli od 20h (SEC) ve vysílání rádia Good water. Následně každý den vždy ve 12:00 a 18:00 zahraje jedna skladba a to až do konce dubna. A od května již v běžném vysílání.

Poslouchej rádio přes náš přehrávač na play.radiogoodwater.cz

Vybrané kapely, které lze poslouchat v rádiu Good water: April the First Bastard CéZed Destroy! DneskaNe Gaia Gnomus Jurič Pařil Led Sezelim Martin Hašek & Pátrači Raf&spol. Raf&taksik Rockson Rosa Nocturna Soulad Trilobit-rock Toxic Paradise Základní vzdělání Kapela Vědomí 365-rock

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %